کد خبر : 3229
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 16 ژانویه 2020 - 17:01

در اسفند‌ ۹۸؛

آیا وضعیت بویراحمد و دنا تمدید خواهد شد!؟

آیا وضعیت بویراحمد و دنا تمدید خواهد شد!؟

گفتن نگین به قلم؛ حسین حبیبی آیا وضعیت ۸ ساله ی بویراحمد و دنا، تمدید خواهد شد؟ این، سوالی است که ۳ اسفند، به پاسخ آن می رسیم. اما پیش از آن روز، وظیفه داریم، شرایط را برای جامعه، بویژه نخبگان و خواص آن، تشریح کنیم تا « مصداق دوست باشیم که گفت: به تو

گفتن نگین

به قلم؛

حسین حبیبی

آیا وضعیت ۸ ساله ی بویراحمد و دنا، تمدید خواهد شد؟
این، سوالی است که ۳ اسفند، به پاسخ آن می رسیم.
اما پیش از آن روز، وظیفه داریم، شرایط را برای جامعه، بویژه نخبگان و خواص آن، تشریح کنیم تا « مصداق دوست باشیم که گفت: به تو گفتم. نه مصداق دشمن، که گفت: می خواستم به تو بگویم».
به اذعان هر انسان آگاه و منصفی، ۸ سال اخیر، ضعیف ترین دوران نمایندگی مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بوده.
ابتدا به علل و عوامل این امر، نگاهی گذرا بیندازیم:
۱- شخصیت نماینده:
ایشان از همان دوران تبلیغات انتخابات در دوره هشتم، نشان داد که به قول معروف و به زبان لری،«آوره این کار»،«ابزار این کار» نیست.

با قبولی او در انتخابات نهم و دهم( که شرایط و دلایل آن را همه می دانیم)، این عدم توانایی، به همگان اثبات شد.
۲- طایفه گرایی صِرف، و دخالت دادن آن در همه تصمیم گیری های بعد.
۳- ترکیب ناهمگون اطرافیان ایشان، که معجونی از طایفه، اصلاح طلبان منفعت طلب، و جداشدگان از جریان انقلابی بودند. (همین امر هم سبب عدم ثبات در عقیده و مشی سیاسی وی، و از شاخه ای به شاخه ای پریدن های او شد). و برای این که همه اطرافیان را از خود راضی نگه دارد، یک بار علیه هاشمی نامه امضا می کرد، روز دیگر به دولت اصول گرای نهم و دهم می تاخت، زمانی برای ولایتی، ستاد برپا می کرد، و بعد از قبولی روحانی، بنفش و اعتدالی شد. و این گونه شده که از اینجا رانده، و از آن جا مانده  و دود آن، تنها به چشم مردم بویراحمد و دنا رفته، و امروز، در دوراهی تمدید این ۸ سال، یا اصلاح و برگشت از خطای ۸ سال اخیر قرار داریم.

با نگاهی به شرایط و ویژگی های کاندیداهای حاضر در صحنه انتخابات، و اطرافیان ایشان، با رأی مجدد به زارعی، یا قبولی روشنفکر و بهرامی، وضعیت ۸ سال گذشته، سه باره تمدید خواهد شد.
« وضعیت روشنفکر، شخصیت حقیقی او، و ترکیب اطرافیانش، دقیقاً تداعی کننده ی زارعی ۸ سال پیش است(که در بالا به آن، اشاره شد)».
«شرایط بهرامی، حتی برای خود او هم مبهم است. نه در اردوگاه اصلاح طلبان، جایی دارد، نه می تواند با هزار من سریش و چسب، خود را به اصول گرایان و انقلابیون، پیوند دهد».
پس، هم او و هم روشنفکر، همچون زارعی، در صورت قبولی، نخواهند توانست در مجلس و دولت آینده، ره به جایی ببرند.
بنابراین، تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی و گام نهادن در مسیر اعتلا و پیشرفت بویراحمد و دنا، هم راهی و همگامی با کاندیدای جریان اصیل انقلابی، حاج منتظریان است که هم تجربه و سابقه مثبت اجرایی و نظارتی دارد، هم حمایت بزرگان و بدنه اصلی و اصیل جریان انقلابی را پشت سر خود می بیند.
پس، فارغ از تعصبات قومی و قبیله ای و منافع شخصی، انتخاب کنیم که آیندگان، ما را سرزنش نکنند.
والسلام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 4 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۴
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

Me پنج‌شنبه , 16 ژانویه 2020 - 19:11

تنها راه تغییر شرایط موجود انتخاب حاج منتظریان

کل قربونعلی پنج‌شنبه , 16 ژانویه 2020 - 18:38

مو کل قربونعلی ام، نیتروم فارسی بنویسوم اما دوش دم صبح خو دیوم تا حاج منتظریان قبول وابیه، به جدم اصلا نونسوم که همچو کاندیدی هم داریم اما پُرس و بچیلوم کردم که حاج منتظریانش کیه؟ گفتن کاندید وابیه، گفتوم وش بگیت کل قربونعلی ایگو حتما قبول ویبی، چون خویی که مو ایبینم مو نیزنه

محمدپور پنج‌شنبه , 16 ژانویه 2020 - 18:33

حاضر قسم بخورم که حاج منتظریان اصلح است

الهی پنج‌شنبه , 16 ژانویه 2020 - 18:31

احسنت، کاملا درسته. بهترین گزینه برای توسعه استان، حاج منتظریان می باشد