کد خبر : 2332
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 دسامبر 2019 - 15:49

یادداشت ارسالی؛

آیا یلدای ۹۸ در بویر احمد و دنا منتهی به جشن یلدای اصلاح طلبان در انتخابات یازدهم خواهد شد؟

آیا یلدای ۹۸ در بویر احمد و دنا منتهی به جشن یلدای اصلاح طلبان در انتخابات یازدهم خواهد شد؟
حاج اردوان ایزدپناه همان کاندید ای مورد وثوق اکثریت آنها میباشد،کسی که به نظر ناظرین قرار است یلدای اصلاحات را در سرزمین بویر احمد و دنا رقم بزند و پایانی بر انتظار طولانی مدت هواداران تغییر باشد.

گــفتن نگــین

یلدا در لغت به معنای تولد و زایش است.
اما این واژه به طور خاص به یکی از جشن ها و آداب و رسوم کهن ایرانی اطلاق میشود که با طولانی ترین شب سال درآغاز زمستان گره خورده است.

این جشن به یکی از ایزدان ایران باستان به نام «میترا» مرتبط میشود.
میترا یا«مهر» ایزدبانوی نور و روشنایی.پیروزی و عدالت بوده است و آنچنان در نزد نیاکانمان اهمیت داشته که شب تولد این ایزد بانو را تا صبح به بیداری مینشستند و جشن میگرفتند تا بعد از طولانی ترین شب سال میترا «مهر یا همان خورشید»طلوع کند و تاریکی به پایان برسد.
در واقع آنها انتظار طلوع میترا«خورشید» را میکشیدند تا بعد از شبی طولانی برای آنها تغییر به وجود بیاورد و پیروزی به آنها پیش کش کند.
حال امروزه هزاران سال است ایرانیان همانند پیشینیانشان یلدا را گرامی میدارند به ویژه در مناطق لر نشین بویراحمد و دنا که سرزمینشان با حماسه و اساطیر ایرانی گره خورده است.
اما به نظر میرسد یلدای امسال این دو شهرستان پیوندی متفاوت تر از گذشته با انتخابات مجلس شورای اسلامی دارد که قرار است در اسفندماه سال جاری برگزارشود.

پیوندی که به نظر میرسد بیشتر در حوالی افکار دوستداران تغییر و پیروان خط سیر اصلاحات گره خورده است،چرا که بسیار امیدوارند شب طولانی افول اصلاحات در عرصه ی نمایندگی شهرستان بویراحمد و دنا پایان بپذیرد و خورشید اصلاحات باز متولد بشود و پیروزی و تغییر را برای آنها به ارمغان بیاورد همان طور که پایان شب یلدا زایش میترا را رقم میزند.
در واقع باید گفت؛ پیدایش نشانه هایی باعث شده است تا آنها پس از انتظاری طولانی مدت امیدوار ترین انتخابات چند دوره اخیر را سپری کنند زیرا بعد از مجلس ششم هیچ وقت مانند امروز بر سر یک شخص و کاندیدای خاص اتفاق نظر نداشته اند آن هم کاندیدی که به نظر میرسد به دلیل پیشینه ی کاری اش تا حدودی مورد وثوق مردم عادی نیز باشد.
اما شخص و کاندید مورد نظر اکثریت دوستداران خط سیر تغییر و اصلاحات چه کسی است؟
حاج اردوان ایزدپناه همان کاندیدای مورد وثوق اکثریت آنها میباشد،کسی که به نظر ناظرین قرار است یلدای اصلاحات را در سرزمین بویر احمد و دنا رقم بزند و پایانی بر انتظار طولانی مدت هواداران تغییر باشد.
در واقع میتوان گفت ایشان اولین گام خود را با به دست آوردن اعتماد اکثریت حزب مطبوعش برداشته است چنانچه میشود با گذری کوتاه در خیابان های شهر و صحبت با مردم عادی کوچه و بازار این موضوع را فهمید.
حال باید به انتظار نشست و دید آیا هواداران تغییر و اصلاحات پس از شب طولانی افول اصلاحات در نمایندگی شهرستان بویراحمد و دنا در اسفند ماه نود و هشت جشن یلدای انتخاباتی خود را برپا میکنند؟
آیا ویژگی های بارز شخصیتی و سیاسی حاج اردوان ایزدپناه همانند طلوع دوباره و زایش مجدد اصلاحات را رقم خواهد زد؟
ما نیز مانند شما به انتظار خواهیم نشست.

“حامد بهشتی”
یلدای۱۳۹۸

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.