کد خبر : 7135
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 اکتبر 2021 - 15:46

در دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی‌فقیه و ائمه جمعه استان مطرح شد؛

آیت الله حسینی؛ دولت ها برای ما فرقی ندارند دولت اصلاح طلب و اصولگرا را به یک چشم می بینیم/دولت ها از هر جریانی باشند متعلق به نظام بوده و تنها توقع ما حرکت در مسیر خدمت به مردم است/احمدزاده؛مدیری که به نماز جمعه و جماعت اعتقادی نداشته باشد در تراز نظام اسلامی نیست/شکاف بین مدیران و روحانیت ضربه بسیاری به استان وارد کرد/اولین قدم محکم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برخورد با اراذل اوباش و قمه بدستان +(گزارش تصویری)

آیت الله حسینی؛ دولت ها برای ما فرقی ندارند دولت اصلاح طلب و اصولگرا را به یک چشم می بینیم/دولت ها از هر جریانی باشند متعلق به نظام بوده و تنها توقع ما حرکت در مسیر خدمت به مردم است/احمدزاده؛مدیری که به نماز جمعه و جماعت اعتقادی نداشته باشد در تراز نظام اسلامی نیست/شکاف بین مدیران و روحانیت ضربه بسیاری به استان وارد کرد/اولین قدم محکم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برخورد با اراذل اوباش و قمه بدستان +(گزارش تصویری)
ائمه جمعه مسیر و رویکرد مدیریتی مجزایی دارند که با مسئولان اجرایی متفاوت است کار اجرایی مربوط به دولت بوده و لذا دخالتی در مسائل اجرایی ندارند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز با نماینده ولی‌فقیه در استان ،رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و ائمه جمعه استان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله سید نصیر حسینی در نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با ائمه جمعه استان با تبریک حلول ماه ربیع الاول و همچنین انتخاب استاندار جدید در دولت سیزدهم اظهار کرد: ائمه جمعه در وسط میدان بوده و مطالبه گر مشکلات مردم در ابعاد مختلف هستند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج گفت: ائمه جمعه مسیر و رویکرد مدیریتی مجزایی دارند که با مسئولان اجرایی متفاوت است کار اجرایی مربوط به دولت بوده و لذا دخالتی در مسائل اجرایی ندارند.

وی افزود: آنها چنین توقعی ندارند که در مسائل اجرایی به دخالت کنند وظیفه فرهنگ سازی و همچنین دخالت در امور فرهنگی را دارند، دغدغه آنها کار و تلاش برای مردم است آن‌ها دغدغه‌مند فرهنگ و آرمان‌های انقلاب هستند و مردم هم مرتباً از آن‌ها مطالبه دارند.

حسینی تصریح کرد: مردم در زمینه های مختلف به ائمه جمعه مراجعه می‌کنند در آسیب ها و نزاع ها از ائمه جمعه توقع دخالت دارند و لذا ائمه جمعه استان ما در موضوعات مختلف احساس مسئولیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر دولتی شعارهایی دارد اما میدان شعار و عمل با هم تفاوت دارد گفت: خوشبختانه دولت تاکنون حرکت‌های خوبی داشته و امیدبخش بوده است اقدامات را در همین مدت کوتاه قابل تحسین و تقدیر می‌دانیم و به این دولت نیز خوشبین هستیم و دلهای مردم با دولتی است که در کنار مردم باشند.

وی در ادامه خطاب به استاندار گفت: شما هم متعلق به این استان بوده و هم به مشکلات و مناطق اشراف دارید و با تجاربی که دارید موفق خواهید شد، ائمه جمعه هم در این مسیر به شما کمک خواهند کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم موضوع فرهنگ سازی است مطالبات را باید در مسیر عقلانی قرار داد مطالباتی که در ظرفیت دولت و نظام نیست حذف کنید به دلیل همین مطالبات بار سنگینی بر روی دوش نظام گذاشته می شود چرا باید جامعه اسلامی همیشه بدهکار باشد باید نوع نگاه ها را تغییر دهیم که فشارها کاهش پیدا کند.

این استاد حوزه‌های علمیه گفت: در هیچ جای دنیا به این گسترده‌گی مطالبات نسبت به دولت و حاکمیت وجود ندارد با همه زحمات و خدمات باز هم نظام بدهکار است.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: باید فرهنگ مصرف و کار را نیز تغییر دهیم مصرفی که اکنون در کشور ما وجود دارد برابر با یک کشور ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی است و هر چه تولید کنیم جوابگوی اسراف ما نیست.

حسینی در خصوص نوع حمایت از استاندار و دولت جدید تاکید کرد: دولت ها برای ما فرقی ندارند دولت اصلاح طلب و اصولگرا را به یک چشم می بینیم همه دولتها را همراهی کرده‌ایم تنها توقع ما حرکت در مسیر درست و خدمت به مردم است دولت ها از هر جریانی باشند متعلق به نظام بوده و مورد تایید ائمه جمعه خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: ائمه جمعه نقد منصفانه دارند نظرات خود را بیان می‌کند و نظرات آنها همیشه برگرفته از نظرات مردمی بوده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم دولت بتواند پروژه های نیمه تمام و زیرساخت های مورد نیاز را تکمیل کند به آینده استان خوشبین هستیم سفر اخیر رئیس جمهور هم برای استان بسیار کارساز بود همین همراهی و خاکی بودن رئیس‌جمهور نیز موجب قوت قلبی برای مردم شد.

حسینی با بیان اینکه اعتبارات پیش‌بینی شده این سفر بیش از همه دوره ها بوده، یادآور شد: اعتبارات ۲۰ هزار میلیارد تومانی رقم بسیار خوبی است برای اولین بار چنین اعتباراتی جهت استان در نظر گرفته شده است، سال گذشته گفته بودم که اگر ۷ هزار میلیارد تومان به پروژه‌ها تزریق کنیم همه مشکلات استان در زمینه پروژه‌های عمرانی برطرف خواهد شد.

بنابراین گزارش سید علی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست با نماینده ولی‌فقیه در استان و ائمه جمعه گفت: توفیقی بود که در استان خودم برای مردم کار و تلاش کنم و آن را فرصتی برای خود می‌دانم مردم مناطق محروم استان از ما انتظار دارند تا با تلاش و خدمت بیشتر آنها را از محرومیت نجات دهیم، سرلوحه کار دولت جهاد و حضور در بین مردم است این عناوین برگرفته از دین بوده و پیشانی این معیارها و شاخص ها روحانیت هستند و روحانیت نقش محوری در کار جهادی دارد و همه روحانیت استان و نماینده رهبری و ائمه جمعه محور اصلی این حرکت هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همه مدیران استان که در آینده انتخاب خواهند شد سفارش می‌کنیم که روحانیت نقش محوری در دیدگاه آنها داشته باشند و مرتباً با روحانیت برای کارها در تماس باشند.

احمدزاده در ادامه تصریح کرد: اشکالی به تفکرات مدیران قبلی وارد است که در مبانی دچار مشکل شده ایم البته این اشکال برای همه مدیران عمومیت ندارد اما بخشی از مدیران چنین بوده‌ که با دیدگاه امام و رهبری و نظام هماهنگ نبودند قطعاً چنین مدیرانی تغییر خواهند کرد و باید افراد متدین و معتقد به انقلاب و نظام کار را به دست گیرند مدیری که به نماز جمعه و جماعت اعتقادی نداشته باشد و معتقد به تربیت فرزندان انقلاب با دیدگاه غربی بوده مدیر در تراز نظام اسلامی نیست؛ معیارها همان چیزی است که رئیس جمهور معین کرده نیروهای پاکدست و معتقد به مبانی انقلاب و رهبری و جهادی باید کار را به دست گیرند.

استاندار گفت: هرجا اینها کار را به دست داشتند موفق بوده ایم هر کجا کار در دست نیروهای پاک انقلابی بوده الان مشکل نداریم اگر دشمن در صنایع نظامی از ما حساب می‌برد به دلیل سپردن کار به دست نیروهای جوان انقلابی و متعهد است کسانی که معتقد به تغییر بودند تا بتوانیم در مقابل استکبار مقابله کرده و دست برتر داشته باشیم.

وی گفت: اگر امروز دست برتر داریم به دلیل کار بچه‌های انقلابی و در زیر چتر ولایت است و هر کجا کم داریم و دچار مشکل شده ایم ردپای دیدگاه وابسته به غرب بوده لذا باید مدیران از طیف انقلابی و جهادی انتخاب شوند.

استاندار در خصوص نقش روحانیت گفت: روحانیت چراغ راه انقلاب است و باید در صدر قرار داشته باشند تا در چاه نیفتیم و به بیراهه نرویم.

احمدزاده به برنامه‌های خود در استان گریزی زد و گفت: یک بخش از برنامه‌های ما پروژه‌هاست و کارهای مربوط به ساخت و سازها بخشی که مستلزم به کارگیری نیروهای تخصصی و متعهد است.

وی با بین اینکه در حوزه فرهنگ هم نقش ائمه جمعه بی‌بدیل خواهد بود، گفت: در شورای تامین روی مسائل مختلف بحث شد روحانیت استان باید زیر نظر نماینده رهبری و با همراهی ائمه جمعه کمک کنند تا از این شرایط بیرون بیاییم استان تمام شیعه نباید چنین وضعیتی داشته باشد چرا باید در خودکشی‌ جز اولین ها باشیم، دلیل این است که به مبانی دینی توجهی نشده و به وظایف خود عمل نکرده‌ایم.

استاندار به یکی از دلایل چنین آسیب‌هایی اشاره کرد و افزود: شکافی که بین مدیران و روحانیت ایجاد شده ضربه بسیاری به استان وارد کرده باید مردم باور کنند که برای خروج از چنین مشکلات و آسیب هایی نیاز به حضور روحانیت است.

احمدزاده تصریح کرد: از نماینده ولی فقیه می‌خواهیم در مباحث اجتماعی به یاری مسئولان بیایند ما از حوزه‌های علمیه بیشتر استفاده می‌کنیم برای یک استان شیعه نشین مطلوب نیست که چنین رتبه هایی را داشته باشند نزاع های دسته جمعی منجر به قتل زیاد شده در شهرستان های بزرگ که باید مشکلات کمتری داشته باشیم برعکس مشکلات بیشتر شده و شاهد نزاع ها در وسط خیابان هستیم و دلیل اصلی این است که کمی از فرهنگ دینی فاصله گرفته‌ایم.

استاندار که در جمع ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه صحبت می‌کرد یادآور شد: راجع به انتخاب مدیران با حساسیت پیش می رویم جای خطا و آزمون نیست مدیران ما بعد از تعهد باید قبل از هر چیز تحصیلات عالیه و مرتبط داشته باشند و به همین خاطر باید به سمت اساتید دانشگاهی پیش برویم تا همراه با تخصص و تعهد به توسعه استان کمک کنند و البته نیروهای بومی را در صدر انتخاب‌ها قرار دهیم.

وی گفت: مدیران باید تعهد دهند که پروازی نباشد شاید استانداران گذشته برای مدتی خانواده‌های خود را به استان آورده‌اند اما من قول می دهم که در کمترین زمان ممکن همسر و فرزندان خود را به صورت کامل در استان مستقر کنم چراکه برای پیگیری کارها در تهران وقتی نیست تا به امورات همسر و فرزندان خود بپردازیم؛ از بچه‌های خودم که دانشجو هستم خواسته‌ام تا جهت تحصیل به استان بیایند.

استاندار در خصوص مشکلات شهرستان‌های کوچک و تازه تاسیس گفت: بسیاری از ادارات در شهرستانهای کوچک دایر نشده بعضی جاها به تشریفات ملی نیاز دارد نیاز به ساختمان و نیرو داریم که این خود زمان‌بر بوده تا ادارات به صورت کامل مستقر شوند نیاز به ساختمان سازی و دیگر ملزومات است.

استاندار در ادامه اظهارات خود یادآور شد: مردم در مناطق محروم نیاز به بهداشت، جاده و اورژانس دارند تا بتوانیم وضعیت را تغییر دهیم شرایط منطقه محروم ما خاص بوده و این بودجه‌ها برای دولت کمرشکن است.

وی گفت: به فرض مثال در منطقه سیلاب کلوار شرایط بحرانی داریم هر لحظه امکان رانش و ریزش زمین وجود دارد که برای جابجایی مردم به حضور و هدایت و حمایت روحانیت و کار فرهنگی و فرهنگ سازی نیاز است.

استاندار در خصوص مصوبات سفر دولت گفت: ساخت برخی پروژه‌ها طولانی شده خوشبختانه در این سفر قول‌هایی داده شده که برخی از پروژه‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام شود ساخت بیمارستان ها تا همان موقع تمام خواهند شد و مشکل شهر سی‌سخت باید تا پایان آبان ماه برطرف شود خیلی از جاها مشکل آب آشامیدنی است که تا پایان ۱۴۰۱ تمام خواهد شد و آب مطمئن به دست مردم می‌رسد.

وی افزود: اعتبارات سفر برای ۲۱۷ پروژه بوده که تا پایان ۱۴۰۱ باید بسیاری از آنها تمام شود برای مثال وزیر نیرو قول داده که سد تنگ سرخ تا پایان سال آینده تحویل داده شود.

احمدزاده گفت راجع به کنترل بازار هنوز وارد میدان نشده‌ایم جلسات را برگزار خواهیم کرد باید کمبودها جبران شود در یاسوج باید میدان میوه و تره بار فعال باشد و شهرداری منطقه به منطقه میدان تره بار راه اندازی کند و همه را نیز کنترل خواهیم کرد یکی از مشکلات این است که ناظران به صورت مستمر حضور ندارند.

وی در خصوص چینش مدیریت‌ها گفت: تاکنون اراده نکرده ایم که یک نفر از بیرون بیاوریم از همین نیروهای موجود استان استفاده خواهیم کرد البته همه در جریانات سیاسی حضور دارند شاید این گروه یا آن گروه در چینش‌ها اعتراضاتی داشته باشند اما خواهش ما این است که اجازه دهید از فضای سیاسی خارج شده و وارد فاز اجرایی شویم و ما نیز همه تلاش خود را خواهیم کرد تا مدیران بی‌حاشیه گمارده شوند.

استاندار در خصوص چینش مدیران طایفه‌ای گفت: انتخاب ما بر اساس تفکرات طایفه‌ای نیست همه سعی ما این بوده که از بچه های ارزشی استان که ممکن است در گروه‌های مختلفی پراکنده باشند استفاده کنیم در شهرستان ها هم برای چینش فرمانداران از نظر ائمه جمعه استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: برای اراذل اوباش در شورای تامین تصمیم‌گیری شده از رئیس کل محترم دادگستری و دادستان خواستیم تا شدت عمل بیشتری خرج دهند و با کسانی که از سلاح و قمه استفاده می کنند برخورد جدی و قاطع‌تری شود.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.