کد خبر : 6393
تاریخ انتشار : جمعه 23 جولای 2021 - 4:45

اختصاصی گفتن نگین از همایش نقش جوانان در دولت انقلابی؛

آیت الله حسینی نماینده ولی‌فقیه؛ باید نظام و دولت منتخب را در کنترل توقعات کمک کنیم/نباید انتظار معجزه در یک زمان کوتاه از دولت آینده داشته باشیم/ستار هدایت‌ خواه؛ اجازه نمی‌دهیم هیچ مسئول فاسد و ناصالحی به کار گمارده شود/در هیچ دوره‌ای به میل خودم کاندیدای مجلس نشدم/ در این استان دنبال هیچ پست و مقامی نبوده و نیستم/گزارش “تصویری گفتن نگین” از همایش نقش جوانان در دولت انقلابی در یاسوج

آیت الله حسینی نماینده ولی‌فقیه؛ باید نظام و دولت منتخب را در کنترل توقعات کمک کنیم/نباید انتظار معجزه در یک زمان کوتاه از دولت آینده داشته باشیم/ستار هدایت‌ خواه؛ اجازه نمی‌دهیم هیچ مسئول فاسد و ناصالحی به کار گمارده شود/در هیچ دوره‌ای به میل خودم کاندیدای مجلس نشدم/ در این استان دنبال هیچ پست و مقامی نبوده و نیستم/گزارش “تصویری گفتن نگین” از همایش نقش جوانان در دولت انقلابی در یاسوج
دولت روحانی آدم‌های هم شان خودشان را کار گرفت ولی در این دولت نباید اجازه دهیم که مسئول فاسد و ناصالح به کار گمارده شود.

همایش نقش جوانان در دولت انقلابی با حضور آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج،ستار هدایت‌خواه نماینده ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی،خلیفه خلقی پور مسئول ستاد مرکزی آیت الله رئیسی در استان کهگیلویه و بویراحمد و تنی چند از جوانان شهرستان‌های ۹ گانه استان کهگیلویه و بویراحمد و با محوریت ستاد جوانان آیت‌الله رئیسی در استان برگزار شد.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد،آیت‌الله سید نصیر حسینی در همایش نقش جوانان انقلابی در دولت انقلابی اظهار کرد: دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام در انتخابات بود منافقین و سلطنت‌طلبان و استکبار و همه دشمنان تلاش داشتند که حضور مردم را با توطئه‌های خود کمرنگ کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تشکیل دولت انقلابی و نقش جوانان گفت: همه تلاش این باشد که از نیروهای جوان و هم استانی و انقلابی در سطوح  مدیریتی استفاده شود همچنین از نیروهای استان در سطوح مدیریتی کشور به خوبی استفاده شود.

امام جمعه یاسوج گفت: باید نظام و دولت منتخب را در کنترل توقعات کمک کنیم توقعاتی که امروزه از حاکمیت می شود بسیار بالاست و متاسفانه کسانی که به عنوان نامزد مجلس و نامزد ریاست جمهوری حضور دارند سطح توقعات را بالا برده‌اند و نظام توان پاسخگویی به این توقعات را ندارد.

وی افزود: بعضی‌ها در خصوص یارانه‌ها مبالغی را مطرح می‌کنند و می‌گویند کوه را طلا می‌کنیم و رودخانه پول راه می‌اندازیم، آیا این‌ها از جیب خودشان می آید؟ این پولها باید توسط دولت و حاکمیت پرداخت شود و هنگامی هم که برآورده نشود نظام جمهوری اسلامی ناتوان جلوه داده می‌شود.

امام جمعه یاسوج گفت: نارضایتی همیشه وجود دارد و آن هم به دلیل توقعاتی است که بالا برده‌ایم اوضاع چنان شده که فرد آخرین سیستم خودرو زیر پا دارد و در بهترین وضعیت زندگی می‌کند اما نظام را به ناکارآمدی متهم می‌کند که باید این توقعات را منطقی کرد و به همین خاطر همه ما وظیفه داریم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید سیاست‌های غلط پولی و اقتصادی را اصلاح کنیم اما در مقابل متاسفانه سطح توقعات را چنان بالا برده ایم که در هیچ کجای دنیا چنین توقعاتی وجود ندارد و تقریبا بی‌سابقه است.

وی با بیان مثالی از بالا بردن سطح توقعات گفت: برای مثال در روستاهایی مدرسه ساخته شده و تاکنون یک دانش‌آموز هم در آن مدارس تحصیل نکرده‌اند و چنین مدرسه هایی در شهرهایی که نیاز به مدرسه دارند ساخته نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه عده‌ای نظام را به ناکارآمدی متهم می‌کنند و منتظر به هم خوردن انقلاب هستند اما نمی‌دانند که این انقلاب تا عصر ظهور در کشور ایران وجود خواهد داشت و هیچ حکومتی به جز حکومت ولایت فقیه نمی‌تواند در این کشور حاکمیت داشته باشد و سلطنت‌طلب‌ها و منافقان را مردم مثل توپ فوتبال شوت خواهند کرد.

حسینی ادامه داد: باید همه با هم با برنامه‌ریزی و با انضباط کاری اجازه ندهیم که دشمن چنین القائاتی را در جامعه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه جوانان باید مطالبه‌گری داشته باشند و برای دولت آینده نیز این مطالبه گری وجود داشته باشد گفت: نباید سطح توقعات از دولت آینده زیاد باشد چرا که بسیاری از بدهی‌ها روی دست دولت آینده است بسیاری از کارهای عمرانی امروز توسط اوراق قرضه صورت گرفته که باید دولت بعدی آنها را بپردازد و نباید انتظار معجزه در یک زمان کوتاه از دولت آینده داشته باشیم.

حسینی در خصوص بکارگیری جوانان در دولت آینده گفت: از جوانان به صورت تشکیلاتی استفاده شود باید ابتدا تجربه کافی برای مدیریت در کشور را کسب کنند نه اینکه فردی که مثلا هیچ چیزی از بخشداری نمی‌داند به این کار گمارده شود.

وی با بیان مثالی از عملکرد بی‌تجربه‌ها در مناصب مدیریتی گفت: در همین انتخابات گذشته تعداد زیادی از افراد گمارده شده بر سر صندوق رای در موعد مقرر در محل حضور نداشتند در حالی که ما ساعت ۵ دقیقه مانده به ۷ صبح در حوزه انتخابیه حضور داشتیم اما انتخابات ساعت ۹ برگزار می‌شود لذا باید برای مدیریت‌ها ابتدا تجربه‌اندوزی شود.

حسینی در ادامه با بیان اینکه نباید در جریان انقلابی برخی اختلاف نظرها دیده شود یادآور شد: باید با نگاه وحدت‌آمیز و پرهیز از اختلافات به سوی توسعه حرکت  کرد.

به گزارش گفتن نگین،ستار هدایت‌خواه در این همایش با تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار کرد: این جلسه در نوع خود در استان بی‌نظیر است چرا که نمایندگان جوانان استان از همه نقاط حضور پیدا کردند و نماینده ولی فقیه هم به مدت چند ساعت حرفهای جوانان را می‌شنود.

این فعال سیاسی گفت: این دهه مربوط به جوانان است عید قربان ماجرای جانبازی یک جوان به نام اسماعیل است که بدون کمترین تاملی آماده ذبح گردیدن خود شد و پایان آن هم داستان یک جوان ۳۳ ساله در غدیر خم است که به امامت و ولایت برانگیخته شد و تنها دلیل رشد آنها ولایت مداری بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت انقلابی سه اصل دارد گفت: یکی کارگزاران و دولتمردان انقلابی هستند که شامل همه کارگزاران در همه قوا و نهادها هستند کارگزارانی که معرفت کافی نسبت به مبانی دینی و انقلابی داشته باشند.

هدایتخواه با بیان این که سیستم رسمی تعلیم و تربیت نتوانسته تاکنون مدیران در طراز انقلاب را تربیت کنند و تربیت‌هایی هم اگر بوده توسط نهادهای دیگر بوده گفت: آنهایی هم که تربیت شدند ناشناخته مانده‌اند و آنهایی که شناخته شده‌اند مورد استفاده قرار نگرفتند.

هدایتخواه با ذکر این سوال که موانع چیست، یادآور شد: یک بخش مربوط به سهم‌خواهی است و سهم خواهی یعنی این که بگوییم در فلان جا برای فلانی کار کرده‌ایم پس باید سهم ما داده شود.

وی گفت: اینگونه است که انسان‌های معرفی می‌شوند و ممکن است آدم های قابلی نباشند و شایستگی و قابلیت نداشته باشند باید آدم های قابل برای مسئولیت‌ها در نظر گرفت.

این فعال سیاسی گفت: اکنون وقت مطالبه کردن از دولت انقلابی برای به کار گرفتن نیروهای متعهد و متخصص بوده که در کنار آن باید کادرسازی و آماده سازی نیروها صورت گیرد و بسترها برای تصدی مسئولیت‌ها توسط افراد متعهد و متخصص صورت گیرد.

هدایتخواه گفت: متاسفانه از جمله سهم خواهی‌ها مربوط به نمایندگان مجلس است چون نماینده آدمی را به‌کار کار می‌گیرد که برای آینده خود باشد و به همین دلیل رهبری معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان در چند ماه اخیر تاکید کردند که دخالتی صورت نگیرد و فرمایشات معظم‌له ناظر بر همین مشکل بوده است.

وی در ادامه افزود: قانون هم گفته که نباید چنین باشد و نباید اصل تفکیک قوا را به هم بزنیم نماینده باید به وزیر صالح مومن و انقلابی رای بدهد تا او هم مسئول انقلابی و سالم تحویل دهد.

هدایتخواه با بیان اینکه البته گاها خبرهای خوبی برای به کارگیری نیروها در دولت آینده شنیده نمی‌شود گفت: دولت روحانی آدم‌های هم شان خودشان را کار گرفت ولی در این دولت نباید اجازه دهیم که مسئول فاسد و ناصالح به کار گمارده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای به میل خودم کاندیدای مجلس نشدم گفت: در همه دوره ها به زور و اجبار بود دوره آخر نیز برای اینکه به میدان نمیایم فرار کردم و به هنگام ثبت نام هم چند شرط گذاشتم که یکی از آنها راجع به عزل و نصب‌ها بود که دخالتی در آنها نداشته باشم چون خلاف وظیفه نماینده و خلاف قانون اساسی است و به همین خاطر در سال ۶۴ نیز به زور ما را به عنوان معاون پرورشی یک اداره معرفی کردند که ۶ ماه بیشتر در آن منصب نبودم چرا که معتقد بودم شاید دیگرانی بهتر از ما برای مدیریت باشند.

هدایتخواه در ادامه با بیان اینکه در این استان دنبال هیچ پست و مقامی نبوده و نیستم یادآور شد: بر اساس معیارها تنها یک مطالبه‌گر خواهم بود و دعوا هم با کسی نداریم دعوا بر سر اصول و معیارها و ارزش‌هاست و سر هیچ موضوع دیگری با کسی درگیری و دعوا نخواهیم داشت.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.