مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

از شهادت سپهبد شهید،حاج قاسم سلیمانی تا وظیفه مردم بعد از ایشان

گفتن نگین

شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی،موجب ناراحتی واندوه ملت ایران و حوزه مقاومت در خاورمیانه شد، با نگاهی گذرا به شخصیت محبوب و مردمی حاج قاسم سلیمانی به راحتی متوجه‌ می شویم که ایشان تمام عمر خویش را صرف اعتلای دین و آرمانهای امام راحل و شهدا کرده و در آخر نیز به یاران دیرینه اش پیوست، نکته مهمی که باید از آن درس بگیریم این هست که اکنون که حاج قاسم ها به خاطر انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند،وظیفه ما مردم چیست ؟

چگونه باید دین خود را به شهید سلیمانی ها ادا کنیم ؟

حاج قاسم سلیمانی مقام معظم رهبری را نائب المهدی می‌دانست، و بر رابطه خوب و قلبی با سکان دار انقلاب تاکید می کرد و عقیده داشت که یکی از شاخصه های میزان و معیار سنجش در روز قیامت، ولایت است.

لذا باید بیندیشیم که ما چقدر به توصیه های رهبر و ولی زمانه خویش عمل کرده ایم ؟
حضرت امام خامنه ای در طول انتخابات های گذشته همیشه به ما مردم توصیه میکرد که انتخاب اگاهانه داشته باشیم و به افراد متدین و انقلابی رای بدهیم ، که متاسفانه آنطور که باید عمل نکردیم و دودش به چشم خودمان رفت.

اکنون که گام دوم انقلاب با افتخارآفرینی حاج قاسم آغاز شد ، باید بیاینه گام دوم را به عنوان منشور چهل ساله دوم انقلاب و بزرگترین محور ولایت پذیری مد نظر قرار دهیم و در عرصه های مختلف به دنبال تحقق مولفه های این بیانیه باشیم ، از مهمترین وظایف امروز ما مردم ،تشکیل یک مجلس انقلابی، متشکل از نیروهای مومن ،مخلص ومتعهد به آرمان های شهدا میباشد.

بی شک “حاج نادر منتظریان” یک چهره انقلابی و متدین میتواند یکی از افرادی باشد که با حمایت قاطبه مردم شریف شهرستان های بویراحمد ودنا به مجلس راه یافته و با همیاری دیگر نمایندگان انقلابی اجازه ندهند تفکر لیبرالی بیش از این در کشور حاشیه ایجاد کند و آمریکا شیطان بزرگ را کدخدا بنامند و در مقابل آنها کرنش کنند.

آری عزیزان مجلس در راس امور است و نمایندگان انقلابی میتوانند با تکیه بر بیانات و رهنمون های معظم له کشور را به جایگاه واقعی اش برسانند و همانطور که امروز در بحث امنیت و توان دفاعی حرف اول را می زنیم در حوزه های دیگر نیز به جایگاه درخور شأن ایران اسلامی برسیم .

فلذا در پایان موکدا توصیه میشود که اجازه ندهید افرادی به بهارستان راه یابند که خوی لیبرالی داشته باشند و خون شهدا و سپهبد سلیمانی ها را پایمال کنند .
امروز وظیفه جامعه فرهنگی تربیت حاج قاسم هاست و باید حاج قاسم را نیز به آیندگان بشناسانیم تا همه به ایشان افتخار کنند، امروز نباید اجازه داد راه حاج قاسم فراموش شود و این امر مستلزم پژوهش ها و تحقیقات گسترده در سیره شهید حاج قاسم سلیمانی است.