مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۷۱۳ نفر رسید/ “۳ فوتی” در طی ۲۴ ساعت گذشته در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به ۷۱۳ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی جان خود را از دست دادند.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد، پرویز یزدان‌ پناه افزود: هم اکنون ۲۳۴ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که ۹۶ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی اظهار کرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۵۱ هزار و ۱۱۴ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: از ۴۸۰ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۶ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های گچساران، بویراحمد و کهگیلویه بود. همچنین از ۲۵۲ نمونه رپید تست ۱۸ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های گچساران، کهگیلویه و بویراحمد هستند.
یزدان پناه ادامه داد: از نمونه های انجام شده امروز در شهرستان های گچساران ۵۰ درصد، لنده ۶۷ درصد و دنا ۴۲ درصد مثبت هستند.
وی عنوان کرد: از مردم خواهش می کنیم که رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را جدی گرفته، در تجمعات و دورهمی ها شرکت نکنند، از حضور در مکان های شلوغ و پرخطر خودداری و در صورت داشتن هرگونه علایم بیماری‌های ویروسی به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: در صورت مثبت بودن تست کرونا محل قرنطینه را ترک نکنید و ارتباط تلفنی روزانه خود را با مرکز بهداشت حفظ کنید.
یزدان پناه بیان کرد: امیدواریم شرایطی ایجاد شود که واکسیناسیون افراد مسن و کسانی‌که بیماری های زمینه ای دارند تکمیل شود تا شاهد پیک های بعدی در کشور و استان نباشیم.
وی عنوان کرد: با توجه به افزایش تعداد واکسیناسیون تزریقی روزانه حتی در روزهای تعطیل، لازم است مردم بدون فراخوان به مراکز تزریق واکسیناسیون مراجعه نکنند.
ایسنا/