کد خبر : 3254
تاریخ انتشار : شنبه 18 ژانویه 2020 - 8:19

یادداشت سردبیر؛

انتخاب اصلح مهر تایید بر ناکارامدی ادوار گذشته بویراحمد/ اولویت سوابق،صلاحیت و سلامت کاری باشد

انتخاب اصلح  مهر تایید بر ناکارامدی ادوار گذشته بویراحمد/ اولویت سوابق،صلاحیت و سلامت کاری باشد
قطعا جوانان بویراحمد و دنا  امروز انتخابی بر مبنای اصول سیاسی و فکری و شایسته سالاری به معنای واقعی خواهند داشت، تا آغازی باشد برای پایان ناکارآمدی ها و نا امیدی های دوره های قبل و قبل تر این دو شهرستان

گفتن نگین

یادداشت ؛

صادق علی پور تل زالی 

 

 

کهگیلویه و بویراحمد  همواره از استان های پرشور انتخاباتی بوده که مردم آن دین خود را به بهترین نحو ادا کرده اند اما آنطور که باید پاسخ مطلوبی از نمایندگان خود دریافت نکرده و همچنان انتظاراتی دارند.

بدون شک یکی از اصلی ترین آسیب های انتخاباتی کهگیلویه و بویراحمد  همانند برخی استان های ملیتی، طایفه ای و ایلیاتی بودن این رویداد بزرگ است، چرا که در بسیاری از دوره ها، اولویت  نخست مردم برای  فرستادن داوطلبان به مجلس بر مبنای گرایشان و تعلقات قومی بوده است.

بعد ازبررسی صلاحیت های کاندیدای مجلس یازدهم،  شهرستان های بویراحمد و دنا وارد فاز جدید معرفی و شناسایی کاندیداها  شد است.

اما مهم آن است که ” انتخاب” برترین ها را به موارد طایفه ای و قومی ترجیح دهند و آغاز خوبی  برای شهر خود در مجلس یازدهم رقم بزنند، مردمی که با شور و نشاط سیاسی وارد گود می شوند باید در خصوص نحوه انتخاب خود دقت عمل بیشتری داشته و احساس کمتری به خرج دهند.

بدون شک با توجه به مشکلاتی که مردم این دو شهرستان به ویژه در حوزه‌ های بیکاری فرزندان خود دارند، در این دوره  انتخاب آنها کمتر بر پایه هیجان و صف کشی های طایفه ای خواهد بود و همین امر، آغاز یک انتخاب خوب را به پایان یک شهر و  دیار آباد متصل خواهد کرد.

مردم‌ بویراحمد و دنا به این باور رسیده اند که “انتخاب اصلح” بر اساس معیارهایی خارج از گسترده و جمعیت طایفه ای خواهد بود، می دانند در ادوار مختلف هرچه انتخابشان بیشتر بر مبنای هیجانات فامیلی بوده، رضایت کمتری از مجمع نمایندگانشان داشته اند، بنابراین در این دوره حتی نوع تبلیغات زودهنگام در فضای مجازی تا  حدودی فرق کرده به نحوی که در معرفی داوطلبان از تفکرات سیاسی و حزبی آنها تا توانمندی علمی و اجرایی شان سخن می گویند.

کاندیداهایی  که خود را در معرض انتخاب مردم قرار می دهند باور کنند دیگر نمی توان با حمایت طایفه ای و استفاده از مواردی نظیر؛ “خرید رای مردم”، زیرسازی و قیرپاشی و‌آسفالت های بی کیفیت در فصل زمستان” که صرفا جهت راضی کردن مقطعی مردم روستاها صورت می گیرد، نصب پایه های برق در روستاها و‌ بدعت زشت و ناپسند وعده اشتغال به خانواده هایی که سالهاست چشم انتظار هستند  به خانه ملت راه یافت.

قطعا جوانان بویراحمد و دنا  امروز انتخابی بر مبنای اصول سیاسی و فکری و شایسته سالاری به معنای واقعی خواهند داشت، تا آغازی باشد برای پایان ناکارآمدی ها و نا امیدی های دوره های قبل و قبل تر این دو شهرستان.

نام نویسی کاندیدا ، بررسی صلاحیت های  انتخابات هر چه بود و هر که آمد تمام شد و  باید به فکر انتخاب “فردی اصلح” بود، فردی که بتواند مشکلات عدیده‌ ای که بیکاری ابر مساله آنها است را درمان کرده و نسخه جدید و قابلی برای رفع آن بپیچد.

اکنون حال و هوای انتخاباتی در همه نقاط شهرستان حاکم شده و شور این رویداد بزرگ از حالا میان مردم جاری شده، مردمی که میانگین حضورشان در صحنه بیش از ۶۵ درصد است  امسال  با انتخاب اصلح، دومینوی این حضور خود را به پایانی خوش ختم می کنند.

کهگیلویه و بویراحمد به واسطه تشکلات قومی و طایفه ای که دارد شور انتخاباتی بالایی داشته و همواره محافل این استان از ماهها قبل نسبت به سایر استان ها به صورت غیررسمی آغاز می شود که موجب رونق فضای انتخاباتی استان شده که هرچند طایفه ای بودن موجب شور انتخاباتی بالا در کهگیلویه و بویراحمد  می شود، اما همین امر ممکن است از یک امتیاز به تهدید تبدیل شده و رای دهندگان به دلیل هیجان های فامیلی و ایلیاتی از انتخاب کاندیدای اصلح باز بمانند که این امر منجر به تکرار مشکلات و عقب ماندگی هایی که سالهاست خصوصا  گریبان گیر بویراحمد و دنا است خواهد شد.

مردم شهرستان های بویراحمد و‌دنا‌ امروز معتقد هستند انتخابشان باید بر اساس نیاز شهر و روستا باشد و همچنان که گوشه چشمی به انتخابات طایفه ای دارند اما اولویت نخست آنها، توانمندی، سوابق و صلاحیت و سلامت کاری کاندیداها خواهد بود.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۲
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

الهی شنبه , 18 ژانویه 2020 - 12:44

به نکته خیلی مهمی اشاره شد از مردم عزیز خواهش میکنم به اقدامات پوپولیستی توجه نکنند.
تمامی کسانی که میگن ما از دو سال پیش قول داده ایم خواسته یا ناخواسته در محرومیت و توسعه نیافتگی این استان و بویژه شهرستان های بویراحمد و دنا سهیم هستند✋
ما باید بر اساس شرایط فعلی و موجود بهترین تصمیم را بگیریم✌️
وظیفه افراد آگاه، نخبگان و اساتید و دانشجویان و…هست که با این طرز تفکر غلط (قول دادن از دو سال پیش!) مبارزه کنند! بهترین گزینه حاج منتظریان هستند که رای فرا قومیتی دارند و محبوبیت زیادی بین هر دو جناح اصلاح طلب و اصول گرا دارند.

احمد شنبه , 18 ژانویه 2020 - 10:40

درود بر اقای علیپور با تحلیل درستشون قطعا مردم در این دوره شایسته‌ترین رو انتخاب میکنند ک کسی نیست جز حاج منتظریان🇮🇷🇮🇷🇮🇷