مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

انتقاد نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از برخی‌های پوشش‌های نامناسب/ لباس محلی لباس حیاء زن لر بود/اگر برای فضای مجازی محتوا ارائه ندهیم طبیعتا ضرر خواهیم کرد

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه لباس محلی لباس حیاء زن لر بود از برخی‌ها پوشش‌ها انتقاد کرد.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد،آیت‌الله سید نصیر حسینی ظهر امروز در افتتاحیه طرح اوقات فراغت (مدرسه، مسجد، تابستان) با بیان اینکه دانش‌آموزان سرمایه مملکت هستند، گفت: سرمایه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما همین انسان‌ها هستند و اگر انسان یک انسان ارزشمند و پیشرفته باشد آنچه تولید می‌کند ارزشمند است.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امروزه تمام اطلاعات و مباحث ما وابسته به فضای مجازی است، گفت: اگر برای فضای مجازی محتوا ارائه ندهیم طبیعتا ضرر خواهیم کرد.

وی بیان کرد: دانش‌ آموزان از ۲۴ ساعت حدود ۱۰ ساعت را در فضای مجازی به یادگیری مطالب می‌پردازند اما متاسفانه از این فضا چیزی فرا نمی‌گیرند و بی‌سواد می‌شوند در حالی که اگر کتاب بخوانند برای خودشان کسی می‌شوند.

آیت‌الله حسینی با بیان اینکه دلیل بی‌سوادی کسانی که در فضای مجازی مطلب می‌خوانند این است که محتوا‌های این فضا ارزشمند نیست، گفت: باید برای فضای مجازی فکری کرد و بارها به این موضوع هم اشاره کرده‌ام.

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به هفته ازدواج گفت: زمانی در همین استان اسمی از طلاق برده نمی‌شد اصلا طلاقی در کار نبود در دوران پهلوی هم که برخی شهرها دچار تهاجم فرهنگی شده بودند به این استان خللی وارد نشد و زن لر هیچ‌گاه پوشش برهنگی را انتخاب نکرد،لباس محلی لباس حیاء زن لر بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه پوشش‌ها در استان ما مناسب نیست، یان کرد: متاسفانه در استان ما از هر ۵ ازدواج یکی به طلاق منجر می‌شود که دلیل این همه مسائل و مشکلات فرهنگی به فضای مجازی برمی‌گردد، محتوای ضد ارزشی در فضای مجازی تولید می‌شود و ولنگاری اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی صورت می‌گیرد و تعهدات زناشویی را از بین می‌برد

ایت‌الله حسینی عنوان کرد: اگر به جای محتواهای که انسان را از ارزش دور می‌کند محتوای خوب تولید شود رشد و بالندگی ایجاد می‌شود.