کد خبر : 2165
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 دسامبر 2019 - 11:27

یادداشت ارسالی؛

انزوای زارعی با دستان قدرتمندِ سید باقر موسوی/

انزوای زارعی با دستان قدرتمندِ سید باقر موسوی/
تکاپوی این روزهای ایزدپناه و تلاش‌های تالاری، رسانه‌ای اما بی تاثیر زارعی نشان از سردرگمی و تقریباً شکست قطعیِ زارعی دارد. خطر ایزدپناه نه تنها زارعی، بلکه بهرامیِ شناخته شده و با رای تقریباً ۳۰ هزار نفری را هم تهدید می‌کند

گفتن نگین


مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه خبری است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


در دو دوره حضور غلام‌محمد زارعی در مجلس، طوایف بویراحمد و دنا از نوع گزینش و چینش مدیریت‌ها همواره ناراضی بوده‌اند و بی‌مهری به نخبگان خویش و توجه به نیروهای یک طایفه و جریانِ خاص را مصداق بارز بی‌عدالتی می‌دانند. عملکرد ضعیف زارعی و چشم بستن بر سایرین و بها دادن به نیروهای خودی و انتقاد شدیدِ وارده به سید باقر موسوی در پی حمایت از زارعی در دور گذشته، باعث شد تا این‌بار سید باقر دست رد بر سینه‌ی زارعی بزند و گزینه‌ای از بطن اصلاحات را رو نماید؛ گزینه‌ای که به زعم بنده شاید این سال‌ها سید باقر او را در آب نمک خوابانده و حسابی مشق سیاست را به او آموخته باشد و حال که احساس خطر کرده و میدان را از مردان جنگی‌اش خالی دیده و در نااُمیدی از زارعی، از برگ برنده‌ی خود رونمایی کرده است.

با نگاهی به بیوگرافی اردوان ایزدپناه متوجه می‌شویم معرفی ایشان بسیار حساب شده و سنجیده انجام گرفته است. سن مناسب(۵۱سال)، شخصیتی که ما را یاد یک اصلاح‌طلب پاکدست و واقعی می اندازد، انتساب به یکی از موجه‌ترین خانواده‌های بویراحمد و یدک کشیدن اُخوت با سردار شهید ایزدپناه؛ و همچنین ناشناخته بودن، ایشان را به چهره‌ای مثبت، مقبول و با آینده‌ی درخشان در عرصه‌ی نمایندگی مجلس تبدیل خواهد کرد. اگر سید باقر، ایزدپناه را وارد بازی نمی‌کرد، باتوجه به عملکرد ضعیفِ زارعی، اینبار شانس برد اصو‌لگرایان بیشتر از دور قبل بود و جریان اصلاحاتِ بویراحمد و دنا شکست تلخ دیگری را تجربه می‌کرد؛ گرچه طبق خبرها و شنیده‌ها، در اُردوگاه روشنفکر از هر طیف، جریان و گروهی حضور دارند اما اکنون با آمدن ایزدپناه و حمایت قاطع سید باقر موسوی از ایشان به نوعی زنگ خطر برای رقبا به صدا درآمده است.
محبوبیت سید باقر موسوی در بویراحمد بر کسی پوشیده نیست و همین زنگ خطری برای همراه کردن اصلاح‌طلبان با ایزدپناه و انزوای زارعی می‌باشد.

علاوه بر حمایت سید باقر، چهره‌های شاخص دیگری از جمله: دکتر غریب‌پور، حاج قوام فروزان و…ایشان را همراهی می‌کنند.

تکاپوی این روزهای ایزدپناه و تلاش‌های تالاری، رسانه‌ای اما بی تاثیر زارعی نشان از سردرگمی و تقریباً شکست قطعیِ زارعی دارد. خطر ایزدپناه نه تنها زارعی، بلکه بهرامیِ شناخته شده و با رای تقریباً ۳۰ هزار نفری را هم تهدید می‌کند؛ تا جایی‌که تقریبا برای همگان جا افتاده که بهرامی در نزد اُردوگاه و طیف سید باقر موسوی جایگاه خویش را از دست داده است. درواقع سید باقر با حمایتِ کامل از ایزدپناه، علناً دست رد بر سینه‌ی بهرامی، زارعی و عقبه‌ و محبوبیتشان زد.
و اما زارعی گرچه در سایه‌ی تبلیغات و هجمه‌ی رسانه‌ای درصدد موفق و پیروز جلوه دادن خود و مدعی بودن است، اما انشقاق در بدنه‌یِ یاران زارعی برکسی پوشیده نیست.

ورود دکتر شاپور رمضانی، چهره‌ای دانشگاهی و اصلاح‌طلب و حمایت برخی افراد شاخص و دانشگاهی از ایشان و هم‌طایفه بودن با آقای زارعی نیز از موانع زارعی می‌باشد. علاوه بر دکتر رمضانیِ توانمند، در طیف مقابل یعنی اصولگرایان نیز دکتر دهرابپور به عنوان کاندیدا اعلام حضور نموده که در طایفه‌ی آقای زارعی و سایر طوایف از نام و نشان خوبی برخوردار می‌باشد.

البته سید باقر فقط دست رد به سینه‌ی بهرامی و زارعی نزد، بلکه سید باقر با نادیده گرفتن نستور درخشنده‌پور که چهره‌ای اصلاح‌طلب بوده و در دولت‌های اصلاحات صاحب منصب بوده و در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در بندر عباس حامی دکتر روحانی و در انتخابات دوره‌ی ششم مجلس نیز به نفع سید باقر موسوی کناره‌گیری کرد؛ اما سید باقر موسوی با وجود سوابق اصلاح‌طلبی درخشنده‌پور اما با حرف و حدیث های متعدد، با تدبیر و شناخت کامل از مردم شریف و صادق سفلی، به دلیل عدم برچسب تفرقه‌افکنی در سفلی و همچنین ترس از رد صلاحیت و عدم رای اوری ایشان دست رد به سینه‌‌ی ایشان زد؛ تا در آینده به سید باقر موسوی اَنگ تفرقه‌افکنی در سفلی نزنند.

اگرچه نوع نگاه سید باقر موسوی و انزوای درخشنده را عده‌ای به اشتباه به قومیت‌ستیزی معنا کرده‌اند!

البته درخشنده‌پور این روزها به جِد درصدد همراهی حزب یا جریان دیگری با خود می‌باشد و دست به دامن اصولگرایان شده است. اگرچه طبق نقل قول‌هایی، اصولگرایان در زمان انتخاب شهردار در سال ۱۳۹۶، شخص دکتر هدایتخواه حاضر به پذیرش ایشان به عنوان شهردار یاسوج نشدند و این نگاهِ دکتر هدایت‌خواه، نه تنها یک نگاه جریانی و فکری بلکه اعتقاد به عدم صلاحیت مدیریت ایشان بود؛ اما باز هم عده‌ای اندک این نگاه دکتر را به موضوع دیگری معنی کردند.

باید دید در روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و اصلاح‌طلبان آیا حاضر به همراهی اسطوره‌ی جریان اصلاحات در بویراحمد و دنا و انزوای زارعی خواهند شد؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

بویراحمد دوشنبه , 16 دسامبر 2019 - 14:00

زنده باد بهترین وشایسته ترین گزینه آقای ایزدپناه است