مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

به چه کسی رای می دهی؟ /ائتلافی که به انتخاب فرد اصلح کمک‌ می کند

گفتن نگین

“یادداشت سردبیر”

در هیاهوی دیدارها و رایزنی طیف های مختلف سیاسی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،گفتگوهای روزمره مردم نیز رنگ و بوی انتخاباتی گرفته است.

شهرستان های بویراحمد و دنا نیز مانند دیگر شهرهای کشور در شور و حال تبلیغات قبل از انتخابات قرار دارد، و با توجه به تجربیات انتخابات گذشته، مردم با دقت و وسواس بیشتری پیگیر تبلیغات انتخاباتی و در نهایت انتخاب “فردی اصلح” هستند.

با توجه به آنچه این روز ها در کوچه و‌ بازار بین مردم یاسوج توسط «گفتن نگین» گفت و شنود می شود، انتخاب فرد اصلح برای نمایندگی دو شهرستان بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از دغدغه های مهم این روزهای مردم است.

و سوال به چه کسی رای می دهی؟
بیشترین جمله رد و بدل شده بین مردم است.

و از آنجا که باید نماینده ای توانمند و اصلح برای نماینده شهر خود در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند، دغدغه این که چگونه در این مدت زمان کوتاه نسبت به کاندیدا شناخت پیدا کنند و نام وی را در برگه رای بنویسند نیز اضافه شده است.

اتفاق مثبتی که رخ داد اعلام فردی انقلابی و توانمند از طرف شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان های بویراحمد و دنا  بود، تا شرایط طوری فراهم شود که مردم با اطمینان بیشتر نماینده خود را انتخاب کنند، مسئله ای که مردم نیز از آن استقبال کردند، زیرا ائتلاف و معرفی کاندیدای نهایی توسط جریان انقلاب کار انتخاب “اصلح‌” را برایشان راحت تر کرده است.

همچنین این اطمینان از زمانی که دیگر‌ کاندیداهای جریان انقلاب در بویراحمد و دنا به نفع کاندیدای نهایی این جریان، از رقابت ها کناره گیری کردند بیشتر نیز شده است،
زیرا کناره گیری به نفع کاندیدای نهایی جریان، یعنی هدف تنها خدمت به مردم است نه نماینده شدن در مجلس!

از طرفی وجود نام برخی افراد که خود را اصولگرا می دانند! اما مورد حمایت اصلاح طلبان و دیگر احزاب نیزهستند! کار را برای انتخاب نماینده اصلح راحت تر می کند.

انصراف و‌ حمایت دیگر کاندیدهای جریان انقلاب به نفع کاندیدای نهایی این ائتلاف یعنی به خرج دادن عقلانیت، یعنی کار مهمی انجام گرفته است.

سایر کاندیداهایی که به نفع کاندیدای نهایی جریان انقلاب کناره گیری کرده اند، “در راستای تقویت جبهه انقلاب اسلامی” و کاندیداهای مد نظر شورای ائتلاف، این اقدام ارزنده را انجام دادند.

یکی از نتایج مثبت این ائتلاف و معرفی کاندیدای نهایی توسط شورای هماهنگی، این بوده که اگر مردم  آشنایی کمتری داشته باشند، این ائتلاف باعث شده با توجه به شناخت و اعتماد از دیگر نیروهای ارزشی به کاندیدای ائتلاف نیز اعتماد کنند.

معتقدم در انتخابات مجلس یازدهم ، بدون تردید و با یقین کامل، می توان به کاندیدای نهایی جریان انقلاب اسلامی شهرستان های بویراحمد و رأی داد.

مردم شریف و فهیم بویراحمد و دنا !
عدم حمایت شما از کاندیدای نهایی جریان انقلاب، یعنی نوشتن نام فردی که در بزنگاه ها خون به دل شما کرده است.

اتحاد نیروهای انقلابی در صحنه انتخابات باعث خواهد شد خانواده شهدا و ایثارگران امیدوار شوند و حضور مردم در عرصه انتخابات نیز پرشور تر خواهد شد و این اتحاد به شرکت حداکثری مردم کمک خواهدکرد و از طرف دیگر موجب آرامش نیروهای ارزشی خواهد شد، همچنین افزایش امید و تلاش و همت برای فرستادن اصلح به مجلس بیشتر خواهد شد.

گفتنی است شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان های بویراحمد و دنا، با اعلام‌ رسمی این شورا “حاج نادر منتظریان” را به عنوان کاندیدای نهایی این جریان در شهرستان های بویراحمد و دنا معرفی کرده است.

«صادق علی پور تل زالی»