کد خبر : 7001
تاریخ انتشار : شنبه 9 اکتبر 2021 - 19:25

در دیدار فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی‌فقیه در استان در آغاز هفته نیروی انتظامی عنوان شد؛

تقدیر نماینده ولی‌فقیه در استان از عملکرد پلیس کهگیلویه و بویراحمد/ در سه انتخابات سنگین پلیس سربلند از میدان بیرون آمد/ انتقاد امام جمعه مرکز استان از تفنگ بدستان تشییع جنازه ها؛ برخی‌ها نمی‌دانند قانون حق الناس به چه معناست/کمترین نزاع در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به کشور/خبر شناسایی و دستگیری آخرین شرور متواری درگیری بلوار امام خمینی(ره) یاسوج از زبان فرمانده انتظامی استان

تقدیر نماینده ولی‌فقیه در استان از عملکرد پلیس کهگیلویه و بویراحمد/ در سه انتخابات سنگین پلیس سربلند از میدان بیرون آمد/ انتقاد امام جمعه مرکز استان از تفنگ بدستان تشییع جنازه ها؛ برخی‌ها نمی‌دانند قانون حق الناس به چه معناست/کمترین نزاع در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به کشور/خبر شناسایی و دستگیری آخرین شرور متواری درگیری بلوار امام خمینی(ره) یاسوج از زبان فرمانده انتظامی استان
شاخص‌ها در استان خوب است اما باز هم باید کار بیشتری شود جامعه اسلامی که به دنبال جهانی شدن است و حرف جهانی دارد نباید در آن برخی اتفاقات رخ دهد.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد بهمراه معاونین و جمعی از پرسنل نیروی انتظامی استان بمناسبت هفته نیروی انتظامی با آیت‌الله حسینی نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد سردار کیقباد مصطفایی فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد و ابتدای این نشست اظهار کرد: شعار امسال ما چشم اندازی از اهداف نیروی انتظامی است و مسیر روشنی را در جلوی پای مجموعه و همکاران می گذارد.
وی گفت: یکی از اهداف ما در فرمایشات رهبری اشاره شده که مردم پلیس مقتدر و مهربان و هوشمند و ماهر را دوست دارند.
سردار مصطفی ادامه داد: نیروی انتظامی در چند سال گذشته گام های موثری در راستای تحقق این موضوعات برداشته در چند سال گذشته شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده ایم و امروز سامانه های مختلفی برای خدمت به مردم وجود دارد.
فرمانده نیروی انتظامی استان گفت: در کنار پیشرفت تجهیزات آموزش کارکنان هم به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفته پلیس در تجهیزات و نیروی انسانی گام‌های خوبی برداشته مجموعه انتظامی استان نیز همگام با این توسعه اقدامات خوبی انجام داده و مجهز به تجهیزات و امکانات شده است.
سردار مصطفایی افزود: وضعیت استان ما از نظر امنیت در کل کشور مطلوب و پایدار است بر اساس سنجش‌هایی که جمع آوری شده وضعیت مطلوبی در حوزه های مختلف آماری داشتیم و دارای رتبه های بالایی هستیم که از ۲۷ تا ۲۸ در نوسان است در سرقت رتبه ۲۷ کشور را داریم در امور امنیتی رتبه ۳۱ و در شرارت رتبه ۲۶ در جرائم مالی رتبه ۳۲ و در نزاع رتبه ۳۱ کشور را داریم که تنها یکی دو استان در نزاع وضعیت بهتری از ما دارند.


فرمانده انتظامی استان گفت: اما متاسفانه تصویر نامطلوبی به دلیل برخی اقدامات مثل پر کردن کلیپ ها و پخش و منتشر کردن آن وجود داشته اما در کل امنیت پایداری داریم.
این فرمانده افزود: تصادفات یکی از دغدغه های ما بوده که باید کار فرهنگی انجام دهیم و وضعیت مطلوبی نداریم آن هم به دلایل مختلف از جمله وجود بیش از حد خودروهای نامطمئن همچنین عوامل انسانی و جاده های نا ایمن است.
مصطفایی تصریح کرد: امنیت بسیار خوبی در سطح استان در طول سال گذشته داشتیم پلیس اقدامات ارزشمندی را داشته است در مدیریت بیماری کرونا کارهای بسیاری انجام شده در حوزه پلیس راه و راهور پلیس نظارت خوبی بر محدودیت های ترافیکی انجام داده است در زلزله سی سخت یکی از کارهای مهم این بود که حتی یک فقره سرقت در آن روزهای سخت نداشتیم و پلیس استان در همان دقایق اولیه در صحنه حاضر بود.


وی گفت: در پی‌جویی جرایم در حوزه کشفیات ۱۷ درصد افزایش کشفیات را نسبت به سال گذشته داشتیم ۹۰ درصد قتل ها پیگیری و به نتیجه رسید و قاتلین را به دستگاه قضا معرفی کردیم به جز یکی دو فقره، در  مبارزه با اراذل و اوباش فعالیت‌های خوبی شده گاها ارازل اوباش ناپدید و نوظهور هستند موضوعی که در بلوار امام و ۴۰ روز پیش اتفاق افتاد همکاران ما نفر آخر متواری را نیز از مخفیگاه خود بیرون کشیده و شناسایی و دستگیر کردند همکاران ما پای کار هستند.
این فرمانده ادامه داد: در جریان انتخابات زحمات زیادی کشیده شد انتخابات در استان ما متفاوت از سایر استان‌های دیگر است با همفکری همه اعضای شورای تامین و رهنمودهای نماینده ولی فقیه هیچ مشکلی نداشتیم هیچ گزارشی در حوزه امنیتی نداریم هر چند بر این باوریم که امنیت به صورت نسبی است و امنیت را مطلق نمی دانیم.
وی گفت: ۷۰ درصد افزایش کشفیات قاچاق به ارزش ریالی ۵۲ میلیارد تومان را نیز داشته‌ایم و در این راستا اقدامات موثری انجام داده‌ایم.

آیت الله سید نصیر حسینی نیز در دیدار فرمانده و مجموعه نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته پلیس با قدردانی از تلاش ها و زحمات شبانه‌روزی پلیس اظهار کرد: در همه جای استان برای برقراری نظم و امنیت تلاش شبانه‌روزی می‌کنید که قابل تقدیر است در هر جامعه‌ای نظم و امنیت باشد مردم به راحتی زندگی می‌کنند آمد و رفت آنها و خانواده هایشان راحت بوده و در آسایش خاطر به سر می‌برند.
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اگر در جامعه نظم نباشد آرامش و آسایش نیز وجود نخواهد داشت اگر انسان احساس ناامنی کند جامعه موفق نخواهد بود.
وی در ادامه با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد مردم احساس ناامنی نمی‌کنند یادآور شد: با همه اشرار و اخلالگران نظم در جای جای استان برخورد شده و ادب شده‌اند.
حسینی گفت: این احساس آرامش و امنیت محصول تلاش شبانه روزی پلیس است نیروی انتظامی در جاهای مختلف حضور دارد و این حضور امنیت بخش بوده و یک سرمایه است وقتی که مردم با این حضور احساس امنیت می‌کنند سرمایه عظیمی برای پلیس خواهد بود که باید قدر آن را بدانند.


امام جمعه یاسوج گفت: قاطعیت و سرعت در برخورد با بی نظمی‌ها خوب بوده در بحث انتخابات که شرایط سختی در استان ما معمولا وجود دارد و دلهره هایی نیز وجود دارد اما حضور نیروی انتظامی بسیار به جا و خوب بوده و پلیس اجازه نداده که مشکلی در روند انتخابات ایجاد شود و دیدیم که در سه انتخابات سنگین پلیس سربلند از میدان بیرون آمد که این کار ارزشمندی است.
وی با تاکید بر این که عملکرد پلیس باید ارتقا داده شود افزود: آموزش پلیس موضوع بسیار مهمی است زیرا شرایط جامعه تغییر می‌کند و باید یکسری رفتارها نیز از سوی پلیس تغییر کند و این نیاز به آموزش های علمی و اخلاقی دارد باید مباحث اخلاقی را ارتقا داد تا عملکرد بهتری در وسط میدان داشته باشیم.
حسینی گفت: در بحث اجرای قانون باید به طرف قانون‌گرایی و فرهنگ سازی حرکت کنیم مردم و جامعه را به قانون مداری عادت دهیم مشکل جامعه این است که عادت به اجرای قانون ندارد دیگر دستگاه‌ها به خصوص دستگاه‌های فرهنگی باید کمک کنند و استان باید همیشه در مسیر قانونی حرکت کند.
نماینده ولی فقیه در استان گفت: باید آموزش و پرورش در بحث قانون مداری بیشتر کار کند تا بچه های ما از همان ابتدا و دوران کودکی به اجرای قانون عادت کنند.


وی ادامه داد: اشکال از کلیت دستگاه‌های فرهنگی است اگر بچه‌ها را در مدرسه تربیت کردیم دیگر این هزینه‌‌ها را نخواهیم داشت هر چه خطبه بخوانیم که تیراندازی نکنید و یا پلیس برخورد کند به اندازه فرهنگ‌سازی در مدرسه جواب نمی‌دهد.
حسینی گفت: در تشییع جنازه ها گاهاً ۱۰۰ تا ۲۰۰ تفنگ وارد میدان می شود و اتفاقات بدی رخ می‌دهد گاه فکر می‌کنیم که در عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس هستیم برخی‌ها نمی‌دانند قانون حق الناس به چه معناست یا طرف بیمار دارد که این کار خلاف است.
نماینده رهبری در استان خاظرنشان کرد:  شاخص‌ها در استان خوب است اما باز هم باید کار بیشتری شود جامعه اسلامی که به دنبال جهانی شدن است و حرف جهانی دارد نباید در آن برخی اتفاقات رخ دهد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.