مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

تمامی تاسیسات آبی استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر پدافند غیرعامل، سطح بندی شده اند

گــفتن نگـــین

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، در نشست و مانور آموزشی_ تمرینی منطقه ششگانه مرکزی جنوب کشور با اشاره به برخی از پتانسیل ها و مشخصات منابع آبی استان و با تاکید بر اهمیت موضوع مدیریت بحران و توجه به بحث پدافند غیرعامل، گفت: تمامی تاسیسات آبی و سدهای در حال بهره برداری استان از نظر پدافند غیرعامل، سطح بندی شده اند و پروژه های در حال اجرا نیز دارای پیوست پدافند غیرعامل می باشند.

آرش مصلح افزود : سد کوثر از سدهای حساس کشور است و آب شرب بیش از ۲و نیم میلیون نفر از ساکنان پنج استان جنوبی کشور را تامین می کند و طبیعتا اعمال مباحث پدافند غیرعامل در آن، از اولویت مضاعف برخوردار است.

وی اظهار داشت: البته این امر، مورد توجه ویژه مسئولان و مدیران استانی و همچنین وزارت نیرو و شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز قرار دارد و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان با اشاره به اینکه بحث پدافند غیرعامل به صورت سیستمی در بیانات مقام معظم رهبری، مورد تاکید بوده، گفت: باید تلاش شود تا فهم جمعی و پذیرش واقعی پدافند غیرعامل توسط همگان و خصوصاً مدیران، بیشتر از قبل ایجاد شود که قطعاً این هم فهمی به هم افزایی و در نتیجه کسب آمادگی و توان بیشتر منتج خواهد شد.