مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

توسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در روزهای آتی/ درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت به پلی کلینیک تخصصی تبدیل می شود/ بهره برداری از کلینیک جدید تخصصی گچساران بزودی/تشکر مدیر درمان تأمین اجتماعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی

مدیر درمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در نشست خبری که بمناسبت هفته تأمین اجتماعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران خدمات این سازمان را در سطح استان تشریح کرد.


به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد،اصغر بهور مدیر درمان استان، ضمن تبریک و گرامیداشت هفته تامین اجتماعی به همکاران ، بیمه شدگان ، بازنشستگان و همه شرکای کاری سازمان و همچنین تبریک روز عرفه و عید قربان به تشریح عملکرد مدیریت درمان و سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان استان پرداختند.

وی از رسالت  رسانه های جهادی در آگاه سازی جامعه و ارتباط بین مسئولین و مردم تقدیر و تشکر کردند.

مدیر درمان استان کهگیلویه و بویراحمد،در ابتدای سخن یادآور شدند که فقط مدیران جهادی ، انقلابی ، دلسوز و بدون دلبستگی به تجملات دنیوی و اشرافی گری میتوانند خدمتگزار مردم باشند و همه در راستای یکدیگر کار می کنند و هر مدیر سخنگوی سازمان متبوعش است.

وی با اشاره به جمعیت ۴۵ درصدی بیمه شده استان گفت جمعا حدود۳۱۸ هزار نفر بیمه شده داریم، که از این تعداد یاسوج با ۱۶۷۰۰۰ نفر بیمه شده اولین شهر با بالاترین جمعیت بیمه شده و شعبه ممتاز است . گچساران با ۹۲۰۰۰ بیمه شده دومین شهر از نظر آمار بیمه شده است.

دکتر بهور در خصوص خدمات  و مصوبات شهرستان های مختلف استان  گفت,: با عنایت به  قدمت ربع قرن  تاسیس درمانگاه دهدشت بدون تغییر یا ارتقا برای خدمات بهتر و بیشتر به جامعه هدف  پیگیر این مهم شدیم و  مصوبه اولیه در خصوص تبدیل درمانگاه دهدشت به پلی کلینیک تخصصی انجام و در حال پیگیری است.

مدیر درمان استان افزود: مشکل دیگر شهرستان های چهارگانه کمبود حدود ۱۲۰ تخت بستری در بیمارستان دهدشت بود که مصوب شد بیمارستان جدید ساخته شود ولی بدلیل سرعت بخشیدن به کار و کنترل هزینه ها مصوبه به موضوع مشارکت با وزارت بهداشت در توسعه تخت های بیمارستانی بیمارستان امام خمینی دهدشت تغییر کرد  که مصوبه اولیه انجام ودر حال پیگیری است.

دکتر بهور  مصوبات شهرستان بویراحمد را چنین شرح داد؛

با توجه به ضرورت وجود یک بیمارستان ناحیه ای در مرکز استان« ۹۶» تختخوابی،  توسعه بیمارستان شهدای گمنام یاسوج مورد توجه قرار گرفت . توسعه به متراژ ۹۰۰۰ مترمربع با پنج طبقه در زمینی ۳ هزارمتری جنب بیمارستان شهدای گمنام که با پیگیری های مکرر و رایزنی های شبانه روزی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  و مسئولین ارشد استانی ، نقشه ها ی طرح با موفقیت در سازمان تامین اجتماعی ، وزارت بهداشت  و  دانشگاه علوم پزشکی تایید شد و تا یک ماه آینده  پیمانکار انتخاب و کلنگ زنی میشود.

از خدمات دیگر در یاسوج برای رفاه حال بیمه شدگان،  محوطه سازی و توسعه پارکینگ پلی کلینیک تخصصی یاسوج به متراژ ۲۰۰۰ متر مربع در  در حال انجام است..

خدمات مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در شهرستان گچساران

با پیگیری و نظارت هفتگی ساختمان جدید پلی کلینیک تخصصی گچساران با زیربنای ۳۷۰۰ مترمربع در هفته تامین اجتماعی  تیرماه ۱۴۰۰ تحویل موقت شد  و تا یک ماه دیگر  بهره برداری کامل می شود.

دکتر بهور ابرازداشت: این پروژه از تیر ۱۳۹۶ آغاز و قرار بود در تیر ۱۳۹۸ تحویل شود اما متاسفانه در موعد مقرر انجام نشد و با اعزام هفتگی کارشناسان و بازرسی هفتگی و گزارش هفتگی به مدیرکل محترم درمان مستقیم و دیگر مقامات ذیربط از اسفند ۹۹ تا تیرماه امسال، پیشرفت کار تسریع و تحویل موقت شد.

از دیگر خدمات در این شهرستان ،  ارتقا خدمات درمانی به سه شیفت کاری و شبانه روزی در مرکز  کلینیک تامین اجتماعی گچساران است.

ارزیابی دوره ای و صحت سنجی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج در بهار ۱۴۰۰ موفق به کسب رتبه یک اعتبار بخشی شد که یک استاندارد بین المللی است.

بیمارستان سابقه رتبه اول در بین بیمارستان های همتراز و رتبه دوم در بین تمام بیمارستان های سازمان در کشور را در کارنامه خود دارد.

همچنین با ارزیابی دوره ای ستاد مدیریت درمان و دیگر مراکز درمانی سرپایی موفق به دریافت گواهینامه کنترل کیفیت (ایزو) در بهار ۱۴۰۰ گردید.

اجرای تعمیرات اساسی و هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی شهدای گمنام یاسوج با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال و تداوم آن در سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰ درچهار حوزه ساختمان ، تاسیسات ، تجهیزات رفاهی و بهداشتی انجام شد.

جدول مصوبات اولیه سازمان در زمستان سال ۱۳۹۹ به پیوست است.

سابقه کسب رتبه دوم ، سوم و گاها چهارم تولید نسخه الکترونیک را در بین تمام استان ها داریم و معاونت خرید راهبردی و اسناد پزشکی با توسعه و بروزرسانی خرید خدمات درمانی و اسناد پزشکی به رسالت خود نسبت به بیمه شدگان عزیز ادامه می دهد.

دکتر بهور تاکید کرد: در شهرهایی که بیمارستان ملکی نداریم  خدمات بستری در مراکز دانشگاهی و دولتی برای همه بیمه شدگان رایگان است و در شهرهایی که بیمارستان ملکی داریم خدمات بستری در مراکز دانشگاهی و دولتی برای بیماران بالای ۶۵ سال رایگان است.

افزایش تعداد متخصصین مختلف در همه مراکز استان و تکمیل و خرید تجهیزات پزشکی پیشرفته و دیجیتال از دیگر برنامه ها و خدمات است که انجام و ادامه دارد.

شهرستان دنا به مرکز یت سی سخت چون ۱۷ هزار بیمه شده دارند و کمتر از نورم احداث کلینیک ملکی هستند لذا وقتی بیمارستان دانشگاه ساخته شود خدمات کلیه بیمه شدگان رایگان است و خدمات کلینیکی نیز پرداخت می شود.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان در پایان  از زحمات و پیگیری مدیران درمان محترم در ادوار مختلف و همکاران خود تقدیر و تشکر نمود.
همچنین از حمایت،همکاری و همراهی های بی دریغ و شبانه روزی و دلسوزانه نمایندگان استان، دکتر روشنفکر و حجت الاسلام  موحد و دکتر کلانتری  استاندار در موارد تصویب مصوبه ها و مجوزها و تسریع پیشرفت برنامه های عملیاتی استان در حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی تقدیر و تشکر نمود.