کد خبر : 7590
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 دسامبر 2021 - 20:36

اختصاصی گفتن نگین؛

جشن دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور یاسر جبرائیلی تحلیلگر مسائل سیاسی در سالن حکیم جرجانی یاسوج + (گزارش تصویری)

جشن دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور یاسر جبرائیلی تحلیلگر مسائل سیاسی در سالن حکیم جرجانی یاسوج + (گزارش تصویری)
آقایان که تا دیروز در برابر عملکرد 8 ساله دولتشان سکوت کرده بودند، حالا به یک شومن تبدیل شده‌اند گویا یادشان رفته‌اند که رئیس جمهور بنفششان را سالی یک بار وزرایش نمی‌دیدند

نشست دانشجویی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور یاسر جبرائیلی تحلیلگر سیاسی و نویسنده و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام در سالن حکیم جرجانی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد،
نشست دانشجویی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با سید یاسر جبرائیلی تحلیلگر سیاسی، پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج،حجت الاسلام داستار نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی، معاونین دانشگاه، دانشجویان و خبرنگاران در سالن حکیم جرجانی این دانشگاه برگزار شد.


در این نشست، ابتدا پرویز یزدان پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و حجت الاسلام داستار نماینده ولی فقیه در دانشگاه به سخنرانی پرداختند، سپس نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی به ارائه نظرات خود پرداختند.

علی احسانی دبیر تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در جایگاه قرار گرفت.
کاغذهای داخل دستش را پاره کرد و گفت من آمده‌ام اینجا حرف دانشجویان را بزنم نه اینکه آنچه مسئولان و دولتمردان می‌خواهند، بگویم.


احسانی شروع به خواندن مطالبی کرد که “از جیبش در آورد”، سید یاسر جبرائیلی بعداً به او گفت؛

کاش این برادرمان کاغذها را پاره نمی‌کرد تا می‌دانستیم چه در آن برگه‌ها نوشته بود. هر چند فکر می‌کنم، حرف‌های این دانشجو همان کاغذهای بود که پاره کرد و برگه‌های که از جیبش در آمد، مربوط به دیگران بود.


این دانشجو انتقادهای شدیدی از مسئولان کرد و به اقتصاد نامطلوب کشور هم گریزی زد و خواستار این شد که مسئولان ناکارآمد دست از سر مردم بردارند.

در ادامه امیر عباس دردانه دبیر تشکل انحمن اسلامی دانشجویان مستقل گفت: باید امکانات بهداشت و درمان در سطح استان عادلانه توزیع شود به طور مثال چرا پروژه بیمارستان چرام خوابیده است.


وی افزود: تبعیض جگر مردم ما را خون کرده است مافیای خودرو، کاهش نرخ ازدواج، افزایش آسیب‌های اجتماعی و… درد است. مسئولان باید بدانند که با شعار نمی‌شود، جامعه را مدیریت کرد.
وی در ادامه افزود: مدیران برنامه‌ای برای مدیریت اقتصاد ندارند.
این دانشجو به وضعیت نامناسب راه‌های ارتباطی و بازسازی واحدهای مسکونی شهر زلزله زده سی سخت، انتصابات قومی و فله‌ای و … گریزی زد و گفت: این‌ها بخشی از مشکلات استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشند.
این دانشجو در ادامه گفت: ساختارها باید عدالت مند شوند.
دردانه از مسئولان خواست که نظر کارشناسان فعالان زیست محیطی در خصوص سد تنگ سرخ یاسوج را مورد توجه قرار دهند.

دردانه در ادامه گفت: بنده فرزند انقلاب و خمینی (ره) هستم و کسی نیاید اینجا حرف بزند.


یکی از دانشجویان نیز به روابط خارجی ایران با دنیا گریزی زد و ادعا کرد که روابط سیاسی ما با دنیا صاحب اشکالات زیادی وجود دارد.


بعد از این دانشجویان منتقد، یکی از دانشجویان پشت تریبون قرار گرفت و گفت: دانشجویان مؤذن جامعه هستند و روز دانشجو را به همه تبریک گفت.
در ادامه او خطاب به احسانی گفت: ندیده‌ایم که کسی برگه‌ای را پاره کند و برگه دیگری را از آستین در بیاورد و بگوید به ما وحی شده است.
او در ادامه گفت: چفیه نشان آزادگی ما است و افتخار می‌کنیم ،حرام زاده آنان هستند که در روز عاشورا هلهله و رقص کردند.


وی ادامه داد: آقایان که تا دیروز در برابر عملکرد ۸ ساله دولتشان سکوت کرده بودند، حالا به یک شومن تبدیل شده‌اند گویا یادشان رفته‌اند که رئیس جمهور بنفششان را سالی یک بار وزرایش نمی‌دیدند. حداقل مردم این استان، رئیس جمهورشان را بیشتر از وزرای شما دیده‌اند.

آن‌ها یادشان رفته‌اند که صفر تا ۱۰۰ واکسیناسیون را به FATF گره می‌زدند، شماها که هیچ وقت مناظره ما را نپذیرفته‌اید.

نیکبخت نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نفر بعدی بود که سخنرانی کرد و او گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی به یک مافیای قدرت برای برخی از اساتید و سیاسیون تبدیل شده است.
وی در ادامه گفت: باید به دانشجو شأن داد، دانشجو باید تصمیم گیر و تصمیم ساز باشد، دانشجو باید مطالبه گر باشد.
نیکبخت گفت: آیا استان کهگیلویه و بویراحمد مورد تحریم مسئولان عالی رتبه کشوری قرار گرفته و یا مشکلات این استان مربوط به بی کفایتی مسئولان این استان است.


نماینده بسیج دانشجویی خطاب به یزدان پناه گفت:. من از آقای یزدان پناه وقتی می‌خواهم که مشکلات دانشجویان را با او در میان بگذارم.
نیکبخت در ادامه نقد دانشجویان را هم پاسخ داد و گفت: برخی دوستان از وضع موجود شاکی هستند و این در حالی است که ۳۲ سال مملکت در دست شماها بوده است.

آش فعلی دست پخت شماها[اصلاح‌طلبان] بوده است که فریاد می‌زدید، تکرار می‌کنیم و ظریف را سردار دیپلماسی می‌خواندید.


در ادامه یکی از دانشجویان که خارج از برنامه ریزی جلسه پشت تریبون آمد، سخنرانی کرد و به موضوع تنش آبی در استان کهگیلویه و بویراحمد و کشور پرداخت و اظهار داشت: چه کسی باید پاسخگوی این تنش آبی باشد.

نباید اجازه داد که سرنوشت اصفهان، چهارمحال و بختیاری دچار استان کهگیلویه و بویراحمد شود.


وی احداث این سد را سبب مصائب زیادی در زندگی ساکنین تنگ سرخ دانست و گفت: باید جلوی احداث سد تنگ سرخ را گرفت و مانع خشک شدن رود بشار شد.

به ما برچسب ضد انقلاب نزنید، ما وطن و اسلاممان را دوست داریم صدای ما را به مسئولان بالا دستی برسانید ما نمی‌توانیم خاطرهایمان را کنار رود بشار از یاد ببریم.

به گزارش گفتن نگین، پس از اتمام صحبت های دانشجویان در زمینه های سیاسی،اجتماعی،سیاست خارجه و… سید یاسر جبرائیلی، تحلیلگر مسائل سیاسی، نویسنده و رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام به سؤالات دانشجویان در زمینه‌های مختلف پاسخ داد که در اخبار بعدی این پایگاه خبری منتشر خواهد شد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.