کد خبر : 991
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 29 اکتبر 2019 - 18:11

رئیس شورای شهر یاسوج؛

حاج دهراب پور مهره ارزشمند و محترمی برای ما و شهروندان است /مشکل اصلی ما آقای شهردار است !/شهردار شهر را رها کرد و دنبال معامله زمین و بنگاه و فاتحه خوانی ها ست/اگر شهردار نباشد شهر بخودی خود با نیروهای توانمندی که شهرداری دارد ، هم مدیریت می شود

حاج دهراب پور مهره ارزشمند و محترمی برای ما و شهروندان است /مشکل اصلی ما آقای شهردار است !/شهردار شهر را رها کرد و دنبال معامله زمین و بنگاه و فاتحه خوانی ها ست/اگر شهردار نباشد شهر بخودی خود با نیروهای توانمندی که شهرداری دارد ، هم مدیریت می شود
 در ادامه لجبازی های اخیر شورای شهر یاسوج جلسه روز گذشته این شورا بدلیل عدم حضور اعضای اکثریت این شورا بدلیل به حد نصاب نرسیدن برگزار نشد .
مسعود خوبانی اضافه کرد : در حال حاضر مشکل اصلی ما آقای شهردار است که شهر را در قالب طایفه و منطقه گرایی می بیند و عملا ایشان نگاه وسیع و کاملی به حوزه شهر ندارند .

به گزارش  گفتن نگین به نقل از فصلی نو ، در حالیکه مسعود خوبانی ، فرشاد نگین تاجی و علی اکبری تبار در جلسه حضور پیدا کرده بودند ، سید هدایت اکبری و محمدرحیم دهراب پور علیرغم حضور در ساختمان شورای شهر از حضور در جلسه امتناع کردند .

سید هدایت اکبری گفت : نامه ای به مراکز ذی صلاح ارسال کردیم و تا زمان دریافت جواب نامه حضور در جلسات را به صلاح نمی دانیم .

محمدرحیم دهراب پور گفت : با توجه به اینکه هنوز کمیسیون های شورا تشکیل نشده و موضوع سخنگو و خزانه دار و معرفی نمایندگان شورا به ادارات لاینحل باقی مانده است منتظر تعیین تکلیف در خصوص این موارد هستیم .

دهراب پور ادامه داد : به دستور استاندار جلسه ای با حضور معاونت سیاسی امنیتی، تعدادی مدیران استانداری ، فرماندار و اعضای شورا روز شنبه گرفته شد وبعد از اظهارات طرفین قرار شد جواب استعلام شورا داده شود .

وی اضافه کرد : قرار است با دریافت جواب استعلام ها و تعیین تکلیف موارد خواسته شده جلسه شورا برگزار شود ، مصوبات شورا مقدمه از کمیسیون ها است و طرح موضوعات در صحن علنی شورا و تصمیمات شورا به عنوان جهت ارجاع به شهرداری و دیگر دستگاهها ارجاع داده می شود .

عضو با سابقه شورای شهر یاسوج گفت : تا زمانیکه این موضوع حل نشود ، تشکیل جلسه شورا ره بجایی نمی برد و تصمیمات نهایی برای مصوبات صورت نمی گیرد و ما اصرار داریم که هر چه سریعتر این موارد حل شود گرچه الان هم شورا و شهرداری با جدیت تلاش خود را انجام می دهند .

در همین زمینه رئیس شورای شهر یاسوج بدنبال عدم حضور ۴ تن از اعضای شورا در جلسه به خبرنگاران اظهار داشت: طبق ماده ۱۶ اعلام هر گونه مرخصی و غیبت می بایست با هماهنگی با رئیس شورا اعمال شود و غیبت همکاران در جلسه هیچ گونه توجیهی نخواهد داشت .

مسعود خوبانی در ادامه بیان کرد: غیبت جلسه باید با اجازه رئیس شورا باشد ، جلساتی با معاون سیاسی امنیتی استاندار داشته ایم که از ایشان تشکر می کنیم که به موقع ورود کردند و حساسیت خودشان را نشان دادند .

وی در ادامه به مشکلات کنونی شهر یاسوج اشاره کرد و افزود : آقایان نمی بایست بخاطر موضوعی که هیچ توجیهی ندارد در جلسه شرکت نکنند مشکلات و نامه های مردم در شورا تلنبار شده است .

رئیس شورای شهر یاسوج اضافه کرد: شهردار شهر را رها کرد و دنبال معامله زمین و بنگاه و فاتحه خوانی ها همراه با یک سری از دوستان راه افتاده است و همکاران ما هم می خواهند در جلسه حضور پیدا نکنند .

مسعود خوبانی گفت : ما هم فریاد می زنیم و خدمت استاندار می گوییم اگر به این منوال باشد شورای شهر یاسوج را جمع آوری کنند با جمع کردن شورا مشکلات مردم کمتر می شود و حتی اگر شهردار نباشد شهر بخودی خود با نیروهای توانمندی که شهرداری دارد ، هم مدیریت می شود .

خوبانی افزود : وقتی شهردار شهر را رها کرده است و نه در حوزه درامد و نه در حوزه اصلاح امور و زیرساخت ها برنامه ای ندارد و عملا شورا و مکاتباات آن را رها کرده است ما به چه شکلی می توانیم به شهروندان خدمت کنیم .

وی در ادامه به وظایف شهردار در برابر شورای شهر اشاره کرد و گفت : قانون به صراحت اعلام کرده است که شهردار مجری مصوبات شورا است الان کارهای شهردار بر چه مبنای انجام می شود از چه دستور می گیرد حتما این کارها را از اموات اجازه می گیرد .

خوبانی افزود : از طریق رسانه ها به همکاران عزیز توصیه می کنم بیش از این خودشان را خدشه دار نکنند و بازیچه شهردار نشوند ما از همکاران توقع داریم و مشکل اصلی شهر ما شخص شهردار است .

رئیس شورای شهر یاسوج در ادامه با تاکید بر اینکه حاج دهراب پور مهره ارزشمند و محترمی برای ما و شهروندان است عنوان کرد : شخصیت ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست و ما توقع داریم آقای دهراب پور تحت تاثیر دیگران در مسیر شهردار قرار گیرد و به سابقه درخشان خود لطمه وارد کند .

مسعود خوبانی اضافه کرد : در حال حاضر مشکل اصلی ما آقای شهردار است که شهر را در قالب طایفه و منطقه گرایی می بیند و عملا ایشان نگاه وسیع و کاملی به حوزه شهر ندارند .

خوبانی گفت : خواسته ما این است که اعضای محترم شورا این لج بازی ها را کنار بگذارند و به مطالبات مردم رسیدگی کنند همین الان شما ببینید چقدر نامه و درخواست در شورا است که بخش عمده ای از آن متعلق به خانواده معظم شهدا و ایثارگران است .

وی اظهار داشت : در بحث کمیسیون ها و دیگر مباحث در واقع ما صورتجلسه داشتیم و به کمیته تطبیق ارسال کردیم که هر رایی صادر شود تابع قانون هستیم و گردن می نهیم ما مشکلات داخلی را طیق قانون شورا باید خودمان در جلسات حل کنیم و در هر کدام هم به ابهام رسیدیم به کمیته تطبیق و دیگر مراجع ارسال می کنیم .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

احمد چهارشنبه , 30 اکتبر 2019 - 9:07

جناب آقای خوبانی بهتر هست که به حق قضاوت کنی زیرا آقای مقدم هم مثل آقای جاوید کارنامه درخشانی دارد