مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

در راستای تجلیل‌ از خاندان ملک حسینی/ نیاز خطه جنوب کشور به چنین وزنه ای ضرورتی انکار ناپذیر است

گفتن نگین

به قلم؛

“حافظ موسوی”

نپذیرفتن ردای امام جمعه این شهر و وداع با جایگاه نمایندگی ولی فقیه در استان از سوی آیت الله ملک حسینی چنان مردم فهیم و ولایتمدار‌ کهگیلویه و بویراحمد را شوکه کرد که تا چندین ساعت هاج و واج مانده بودند.

در این دنیای وا نفسا که شاهد هستیم برخی برای بدست آوردن کوچکترین جایگاه، خود را به آب وآتیش می زنند وحاضرند دین و‌ دنیا و حتی تمام حیثیت خود را بدهند، تصور نپذیرفتن چنین جایگاهی وآنهم جایگاه رفیع نمایندگی ولی فقیه که قابل مقایسه با هیچکدام از این جایگاهها دنیوی نیست بسیار عجیب است.

حال مردم فهیم،انقلابی و ولایتمدار کهگیلویه و بویراحمد در راستای تکریم از این خاندان عالم و دانشمند که چه قبل و چه بعد از انقلاب باشاگردی و ارتباط با امامین انقلاب بر حسب اعتماد ردای نمایندگی ولی فقیه را بر دوش کشیده اند، تجلیلی هر چند اندک بعمل آورند.

و از طرفی نیز از مقام شامخ بلند نائب امام عصر، مقام معظم رهبری “امام خامنه ای مد ظله العالی” خواهشمندانه بخواهند موکدا و با دستور ولایی حسب ضرورت از این عالم بزرگوار خواسته شود در این شرایط بحرانی و پیچ تاریخی این پایگاه و ملجا مردم استان که با درایت تمام نقش پدری را برای کلیه جریانات سیاسی و بالاتر از آن آحاد مردم از همه جا رانده و مانده را دارد را رها ننمایند، جایگاهی که تا جایی که شاهد بوده ایم مامنی برای مردم محروم و مستضف کهگیلویه و بویراحمد بوده همچنان ایفای نقش نمایند.

لذا همانگونه که مستحضرید سالیان سال بود همین رویه حاکم بود یعنی تفکیک این دوجایگاه ( نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه ای) و این نظر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم مانند دیگر بخشنامه ها که گاها با توجه به شرایط و اقتضائات زمانی یا منطقه ای تبصره میخورند میباشد، و وحی منزل هم نبوده که الزاما باید یکی باشد ولا غیر.

این درحالیست که در ابتدای واگذاری این مسئولیت آیت الله ملک حسینی با همین شرایط قبول مسئولیت نمودند.

و ما کاملا واقفیم که قطعا از لحاظ شخصی برای این عالم بزرگوار پرداختن به درس و بحث و تربیت شاگرد و حضور در اقیانوس علم شهر مقدس قم و مرکزیت علمی جهان اسلام باتوجه به شناختی که از وزانت علمی و تهذب ایشان، بزرگان ذکر کرده اند موجب شناخت و مطرح شدن بیشتر و ارائه تالیفات بیشتر ایشان در عالم اسلام خواهد شد.

اما نیاز خطه جنوب کشور به چنین وزنه ای ضرورتی انکار ناپذیر بوده که امید است ایشان کما فی السابق با گذشت وایثار مجددا با پذیرش آن موجبات امید و خرسندی آحاد مردم قدر شناس را فراهم آورند.

لذا مردم فهیم و قدر شناس استان همانطور که زمانی یکی از بی نظیر ترین تشییع جنازه، بعد از امام راحلمان، به پاسداشت یک عمر خدمت مرحوم آیت الله ملک حسینی پدر را رقم زدند.

اکنون نیز مجددا با حضور حماسی خود خواستار تجدید نظر ایشان در عدم استکاف از این مسئولیت خطیر را دارند، و از طرفی شورای سیاستگذار ائمه نیز با دیدن واقعیات و مصالح این خطه موجبات و استفاده بیشتر از این عالم جلیل القدر را فراهم آورده و برای از بین بردن این دغدغه بجا ومقدس اهتمام نمایند.