مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

روند صعودی شیوع کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۰۶ نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه یک هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون ۲۰۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۸۳ نفر مبتلای قطعی و ۱۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۵۰۷۴۶ مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از ۱۳۲ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ٣٨ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در گچساران، بویراحمد و کهگیلویه بیشترین موارد مثبت را داشتند. همچنین از ۲۸۵ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۱۱ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در کهگیلویه، گچساران و چرام بودند.

دکتر یزدان پناه گفت‌: شیوع ویروس جدید کرونا بسیار فراگیرتر و میزان آسیب ناشی از این ویروس در کشور بیشتر شده که باید با همدلی بیشتر نسبت به این ویروس حساس باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: طی یک سال گذشته تلاش ها و اقدامات زیادی برای کنترل بیماری صورت گرفت که مشارکت مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت جامعه، موجب به ثمر رسیدن این تلاش‌ها شده است و انتطار می رود که مشارکت مردم کماکان ادامه داشته باشد تا بتوان با آسیب کمتری از این موج عبور نماییم.