کد خبر : 2104
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 12 دسامبر 2019 - 21:00

یادداشت ارسالی؛

زارعیِ تنها و درمانده به دنبال کدام وحدت و همدلی؟ /جناب آقای زارعی! شما یک بازنده‌اید

زارعیِ تنها و درمانده به دنبال کدام وحدت و همدلی؟ /جناب آقای زارعی! شما یک بازنده‌اید
جناب زارعی! جنابعالی، امثال شما و اصحاب قدرت و ثروت که در تمام این سال‌ها به دلیل منفعت‌طلبی یا عدم توانمندی، احساساتِ مردمِ مظلوم، توانمند، صادق و نجیب و انقلابی را به بازی گرفتید و حتی نخبگان و افراد شریفِ چپ و راست را به انزوا کشاندید یا در تلاش هستید تا امروز آنها را منزوی کنید، باید پاسخگوی عملکرد و اشتباهات خود باشید و در صورت اثبات خیانت، باید محاکمه شوید نه اینکه پیشنهاد وحدت به کسانی بدهید که به دلیل عملکرد فاجعه‌بار امثال شما، حتی به تبسم سیاستمداران دلسوز و صادق در این مملکت اسلامی بدبین شده‌اند

گفتن نگین

 

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین این پایگاه خبری است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

قشون‌کشی زارعی در روز ثبت‌نام، آنهم قشونی که جمعیت زیادی از آن‌ها رنگ و بوی استخدام‌های‌ فله‌ای و پروژه‌های سفارشی به خود گرفته بودند؛ بدون توجه به هشدارهای فرماندارِ منتسب به خودشان؛ و در شرایطی که ایشان ۸ سال فرصتِ اثبات خویش به مردم را داشت تا امروز نه قشونش، بلکه عملکردش را به عنوان امیرکبیر بویراحمد، بهترین تبلیغات و ابزار انتخاباتی برای جذب آرای مردم استفاده نماید، دلیلی جز ترس، درجا زدن، استیصال و شرایط بحرانیِ ایشان در انتخابات پیش رو نداشت.

اما زارعی و مشاوران مضطربِ وی، به دلیل محاسبات اشتباه و شتاب‌زدگی، بصورت غیرمنتظره‌ای با کوچ استاد هدایتخواه؛ و رعب و وحشتِ ایجاد شده در اُردوگاه آنها بخاطر ترس از اتحاد جریان انقلابی، با هدف انتقام‌گیری از زارعی و منفعت‌طلبانِ اطرافش، غافلگیر شده‌اند.

جریان انقلابی که هشت سال زارعی و مجلسی متشکل از لیستِ اُمیدِ ناامید‌کننده، آنها را در تمام این سال‌ها کلافه کرده است و بخاطر وجود و حضور امثال زارعی در فضای سیاسی این دیار و کشور، خون دل‌ها خورده‌اند و قطعا ۸ اسفند ۹۴ را فراموش نخواهند کرد.

جناب زارعی، در گفتگو با خبرنگاران در روز ثبت‌نام تلاش کرد تا با شعار وحدت و همدلی بر پایه‌ی صداقت(!)، برای خود نسخه‌ی شفابخش بپیچد!

اما خطاب به جناب زارعی، نماینده‌ی “رنگارنگ” و خوش‌رویِ این سال‌های بویراحمد و دنا و خطاب به آن‌دسته از مردمی که به جای آگاهی، درایت، عدالت، شجاعت و صداقت، تنها خوشرویی را به اشتباه شروط لازم و کافیِ مردمی بودن می‌دانند باید عرض کرد:

بحرانِ اُردوگاه متلاشی و از هم‌گسیخته‌ی جنابعالی عمیق‌تر از آن است که بتوانید با شعار‌های مذهبی و مردمی، به نام وحدت یا ترساندن مردم از دشمنان فرضی، آن‌ها را جذب نمایید.

هیچ اصولگرای منصف، صادق و شرافتمندی فریب این حربه‌های جدید شما را نخواهد خورد و تعداد اندکی از اصلاح‌طلبانِ منصف که هنوز در کنار خود می‌بینید بر سر یک دو راهی شک و تردید بزرگ قرار گرفته اند؛ و کاملا آگاه می‌‌باشند که ادعای اصلاح‌طلبی امام حسینی و ماندن در کنار شما ، در تناقض می‌باشد و ممکن است یک شبه به دلیل بیدار بودن وجدانشان، از شما فاصله بگیرند.

جناب آقای زارعی! شما یک بازنده‌اید، دیگر دکتر هدایت‌خواهی نیست که با دو قطبی‌سازی کاذب از صداقت و “یکرنگی” مردم سوء‌استفاده نمایید. یقین بدانید که مردم، دشمنی جز بی‌عدالتی(توزیع قومیتی و رفاقتی منابع و فرصت‌ها)، انحصار‌طلبی و عدم صداقت به چشم خود نمی‌بینند.

بدانید و آگاه باشید اگر صداقت و عدالت در یک جریان، تشکیلات، گروه و در زندگی شخصی افراد وجود نداشته باشد، سرنوشتی جز فنا یا انزوا در انتظارشان نخواهد بود و امروز به جهت جذب اندک افرادی از جریان اصولگرا یا اصلاح طلب، و جبران ریزش بسیار بالای خود، واژه‌ی وحدت و همدلی را بر زبان جاری کردید!!! اما بدون شک، وحدت بدون صداقت و عدالت امکان‌پذیر نخواهد بود، سوابق شما و چنین شعارهایی به دلیل ساده‌لوح فرض کردن مردم، نیامده رنگ و بوی مرده به خود خواهند گرفت.

آقای زارعی! اشخاص و گروه‌هایی که با تبعیض، عدم صداقت، نخبه‌کشی، قومیت‌گرایی، رفاقت‌گرایی و جریان‌گرایی، رابطه خویشاوندی دارند، چگونه و با چه رویی از واژه‌های همدلی و وحدت استفاده می‌نمایند؟ به چنین شخص یا اشخاصی باید القاب سردارِ نخبه‌کُشی، سردار بی‌عدالتی و سردار فلاکت و امیر کبیرکش های تاریخ اعطا کرد.‌

جناب زارعی! اگر نخبگانِ صادق و نجیبِ هم منطقه‌ای شما، اکنون بر علیه شما حرکت می‌کنند، یا در محافل خصوصی و عمومی بر علیه شما سخن می‌رانند، دقیقاً به همین دلیل است که شما اگر چه قومیت‌گراترین نماینده‌ی چهل سال اخیر بوده‌اید اما در همان منطقه و میان قومیت و طایفه‌ی خویش به دلیل نادیده گرفتن نخبگان، به بی‌عدالتی و نخبه‌کشی شهرت دارید.

جناب زارعی! مردمان این استان در کنار صدها چشمه و رودخانه، گاهاً روزهای گرم سال را تشنه سپری می‌کنند و بر روی چاه‌های نفت، شب‌ها گرسنه سر بر بالین می‌گذراند اما شما به بهای “استخدام در وزارت نفت” و نفتی شدن خودتان، نفت و عزت مردمان دیارت را به راحتی به حراج گذاشتید و باید برای شما و امثال شما روزی در تقویم در نظر گرفته شود تا در کنارِ ملی شدن صنعت نفت، از میلی شدن نفت توسط امثال شما نیز یاد نمایند.

جناب زارعی! جنابعالی، امثال شما و اصحاب قدرت و ثروت که در تمام این سال‌ها به دلیل منفعت‌طلبی یا عدم توانمندی، احساساتِ مردمِ مظلوم، توانمند، صادق و نجیب و انقلابی را به بازی گرفتید و حتی نخبگان و افراد شریفِ چپ و راست را به انزوا کشاندید یا در تلاش هستید تا امروز آنها را منزوی کنید، باید پاسخگوی عملکرد و اشتباهات خود باشید و در صورت اثبات خیانت، باید محاکمه شوید نه اینکه پیشنهاد وحدت به کسانی بدهید که به دلیل عملکرد فاجعه‌بار امثال شما، حتی به تبسم سیاستمداران دلسوز و صادق در این مملکت اسلامی بدبین شده‌اند؛ و عجیب است که دست وحدت به سمت نخبگانی و نیروهای جهادی دراز می‌کنید که در اثر بی‌عدالتی و عدم صداقت امثال شما، دچار نااُمیدی، سرخوردگی، افسردگی و بی‌اعتمادی شده‌اند.

جناب آقای زارعی! به همان دلیلی که برای عزت ایران اسلامی در مقابل بیگانگان باید وحدت و همدلیِ همگانی داشته باشیم، برای همان عزت در داخل و در مقابل عامل یا عواملِ عدم شایسته سالاری و به تبع آن عقب‌ماندگی و تفرقه‌افکنی به ویژه مسئولین و نمایندگانی همچون شما، وحدت خواهیم داشت و با همدلی، برای کنار گذاشتن شما نهایت تلاش خویش را به کار خواهیم گرفت.

شعار وحدت و همدلی به بهانه‌ی کم رنگ کردن تفرقه و خطر دشمنان، توسط اشخاص و افرادی که بر اساس شواهد و سوابق صداقت و عدالت را به بدترین شکل ممکن زیر پا گذاشتند، به مثابه ریختن بنزین بر روی آتش برای خاموش کردن آن است؛ زیرا وحدت با شما به معنای همراهی با فعالیت‌های نفی شایسته سالاری، ضدعدالت، ضد توسعه و تداوم عقب‌ماندگی یک ملت و به تبع آن، از بین بردن اعتماد در جامعه، ایجاد تفرقه، چند‌دستگی و حتی در یک سطح بزرگتر تجزیه ملت و امتی اسلامی می‌باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

احسان خشنودی چهارشنبه , 18 دسامبر 2019 - 21:36

احسنت

سپاسگزارم ازتحلیل قشنگتون