مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

سومین نشست مدیران حقوقی صنعت آب و برق منطقه شش کشور در یاسوج+تصاویر

سومین نشست مدیران حقوقی صنعت آب و برق منطقه6 کشور( استان های فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد)، به میزبانی صنعت آب و برق استان و با حضور مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در سالن دولت(استانداری) شهر یاسوج، برگزار شد.

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی گفتن نگین؛
سومین نشست مدیران حقوقی صنعت آب و برق منطقه6 کشور( استان های فارس، بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد)، به میزبانی صنعت آب و برق استان و با حضور مدیرکل دفتر حقوقی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در سالن دولت(استانداری) شهر یاسوج، برگزار شد.

به گزارش گفتن نگین از یاسوج، در این نشست که مدیران ارشد دستگاه قضا(معاون پیشگیری از وقوع جرم و معاون برنامه ریزی دادگستری استان)، مدیران عامل صنعت آب و برق استان (شرکت های آب منطقه ای، فاضلاب شهری استان و شرکت توزیع نیروی برق) ، رئیس شورای حقوقی منطقه 6 کشور و مدیران حقوقی این دستگاه ها حضور داشتند، در خصوص عمده ترین چالش ها و مسائل حقوقی این دستگاه ها و راه کارهای حل دعاوی حقوقی پرداخته شد.

داود راهزادی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان و رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان گفت: اقدامات قانونی و بدون ایراد در راستای توجه به واحد‌های حقوقی و قراردادها محقق خواهد شد و قطعاً توجه به این دو واحد، باید یک ضرورت باشد.
در ادامه سید عیسی حسنی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: تا زمانی که واحد حقوقی دست راست مدیران نباشد آن سازمان یا شرکت پیشرفتی نخواهد کرد.
وی افزود: بخش زیادی از پرونده های ما در حوزه آب و برق می باشد که قانون مجازات انشعابات غیر مجاز همه موارد را بررسی کرده که بخشی از دست اندازی ها، ناشی از همین قانون است.
حسنی اظهار داشت: در سایه همین قانون به دستگاه ها اجازه داده شد، که به صورت موقت خدمت داده شود ،هر جا هم آب و برق و…رفت به منابع دست اندازی شد.
در ا دامه این نشست عزیزی معاون برنامه ریزی دادگستری استان گفت: در استان پر آبی هستیم و باید مدیریت منابع صحیح تر باشد تا دیگر شاهد مدام قطعی آب نباشیم
وی افزود: برخی افراد در حریم های رودخانه به راحتی تالار احداث می‌کنند، که باید در کمترین زمان ممکن رسیدگی قضایی انجام شود.
معاون برنامه ریزی دادگستری استان در پایان گفت: یکی از نکات مثبت تحریم این بود که مچ مفسدان را گرفتیم و از مدیران آب و برق انتظار داریم وظایف قانونی شان را به درستی انجام دهند.
علی داودی مهرمدیرعامل آب منطقه‌ای استان نیز از طرح های این شرکت برای ارتقاء خدمات گفت و افزود: ساماندهی حریم رودخانه ها را به جدی پیگیری می کنیم که در همین راستا مطالعات تعیین حد بستر و حریم 735 کیلومتر از رودخانه های استان از محل طرح ملی متمرکز مهندسی رودخانه که 135 کیلومتر از رودخانه ها می باشد در حال انجام و اتمام است.
وی گفت: یکی از عمده ترین خواسته های ما از واحد حقوقی مان، پیگیری برای رفع تصرف از حریم ها و بسترهای رودخانه ها است، از دستگاه قضا نیز در همراهی و کمک به این اتفاق مهم تشکر می‌کنیم.
در این جلسه، فیض اله پاسره؛ مدیرعامل آب و فاضلاب استان نیز از ضرورت سازگاری طرح ها با پیوست های زیست محیطی گفت و بیان کرد: محور توسعه، انسان است که می‌تواند توسعه هدفمند و ایده آل را رقم بزند و در این صورت باید زیرساخت ها فراهم باشد و زمینه ارائه زیرساخت مناسب هم توجه به محیط زیست(آب، خاک و… ) است.
غلامرضا مدنیان؛ مدیرکل دفتر حقوقی مدیریت منابع آب ایران نیز در این نشست از لزوم توانمند سازی واحد‌های حقوقی با آموزش های مناسب اشاره و تصریح کرد: پیشگیری بهتر و اثربخش تر از درمان است، در موارد حقوقی هم همین است و دفتر حقوقی باید قراردادها را آنطور طراحی کند که نیازی به مراجعه به دستگاه قضا نباشد، نظارت بر قراردادها هم باید به خوبی انجام شود.
وی اظهار داشت : دقت در طرح دعوی صحیح باید مد نظر باشد تا از تطویل جلوگیری شود و همچنین، پیش دستی در طرح دعوی هم باید باشد اگر این مسأله انجام نشود برخی اوقات متضرر خواهیم شد.
مدیر کل حقوقی شرکت منابع آب ایران گفت: آموزش قضات در صنعت آب و برق بعنوان پایلوت انجام شود، برای قضات جدید الورود، حقوق آب و برق و انرژی را برنامه ریزی کنیم.