کد خبر : 3692
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 ژانویه 2020 - 11:54

یادداشت ارسالی؛

“مثلث موحد-تاجگردون- زارعی” ؛ شوم ترین کابوس و ترکیب برای “بویراحمد و دنا”

“مثلث موحد-تاجگردون- زارعی” ؛ شوم ترین کابوس و ترکیب برای “بویراحمد و دنا”
انچه که فردا های بویراحمد و دنا را برای مردمش شوم تر، ترسناک تر و سیاه تر از امروز می کند تصور حضور غلام محمد زارعی در بین غلامرضا تاجگردون و سید محمد موحد در مجلس یازدهم می باشد.

گفتن نگین

مثلث موحد-تاجگردون- زارعی :شوم ترین کابوس و ترکیب برای بویراحمد و دنا”

به قلم؛
«احسان عزیزی»

عده ای از ناظرین و مطلعین، دوران صدارت غلام محمد زارعی بر بویراحمد و دنا را شوم ترین دوران در تمام تاریخش بعد از حمله تیمور و به آتش کشیدن جنگل های و سقوط منطقه می دانند.

ضعف تخصص در کنار عواملی همچون هم عصری با غلامرضا تاجگردون و عدم کفایت های لازم برای رهبری یک جریان سیاسی، از غلام محمد زارعی سربازی ساخته که اشتباها او را بر تخت شاهی نشانده اند.

به گمانم زارعی در خلوت خود و در محکمه وجدان که می نشیند و سرگذشت بویراحمد و دنا را مرور که می کند بی شک به تحقیر شدن های بویراحمد اذعان خواهد کرد اگرچه هیچ وقت معترف هم نشود.

در طول هشت سال نمایندگی غلام محمد زارعی برای اولین بار بود که در طول شکل گیری این استان، ثقل سیاسی، مدیریتی و تصمیم گیری از یاسوج به پرواز در آمده و در باشت و باوی فرود آمده است.

غلامرضا تاجگردون به سبب جایگاهش در مجلس، که بر بستری تخصص و تجربه فردی اش کسب کرده، بگونه ای بر استان استیلا یافته که زارعی و هاشمی پور تنها به بازیکنانی ذخیره و صلاح ریش های بی خاصیت برای تصمیمات استان تبدل شدند.

در این ایام شوم برای بویراحمد و کهگیلویه، تمام تصمیمات در پستوهای باشت و باوی گرفته و در یاسوج دیکته و به رشته تحریر در می آیند.
تا کنون هر که در استان به منصبی رسیده، حتما سری در آستان غلامرضا تاجگردون خم کرد و ارادتی نمود تا توانسته سعادتی بطلبد.

بر خلاف زارعی و هاشمی پور، تا کنون تاجگردون توانسته است در قامت یک رهبر سیاسی از شخصیت خود، ردی عمیق و کاریزماتیک برجای بگذارد، او سیاست و بزرگی کردن را در مرکز، و در کلوپ های قدرت و پای درس بزرگان آموخته است.

او نه از کارخانه ها شن و ماسه شویی و نه از پادگان ها، بلکه از قلب پر حرارت سیاست ایران به میدان امده است، بنابراین از همان ابتدا اختلاف ترازش با همکاران هم عرض و هم عصرش در استان طبیعی و قابل پیش بینی بود اما بدبین ترین و شکاک ترین اذهان هم چنین اختلافی را تصور نمی کردند.

غلامرضا تاجگردون علیرغم تمام مواهب بودجه ای که برای همه استان به همراه داشته است اما چنان به مرزهای غرور و عزت بویراحمد ترک تازی نموده که تنها هیتلر اینچنین به لهستان تاخت!

بویراحمدی که امروز در این سطح پربسامد علیه غلام محمد زارعی شوریده در هشت سال اخیر، به مثابه خانزاده ای نجیب اما فقیر و بی پناهی بوده که هر روز هویتش و جغرافیای نجابتش لگد مال قدرت طلبی نوکیسگانی متمول اما بی رحم بوده است، شاید اوج بی کسی، درماندگی و بی پناهی بویراحمد و دنا در سکوت مرگبار و کاسبکارانه زارعی در ماجرای سقوط هواپیمایی آسمان فریاد شد و به قلب دنا فرو رفت.

این روزها شواهد میدانی از بخش دیگر استان، یعنی کهگیلویه بزرگ، شهادت از راه روشن برای فرداها می دهد، دوبار محمد موحد با همان اخم های درهم و نگاه های نافذ همیشه گیش بر دروازها ایستاده تا حس بودن و جوانه زدن را دوباره به کهگیلویه برگرداند.

آنچه به نظر می رسد اینبار کهگیلویه بزرگ در جنگ بین کاریزمای محمد موحد و پول عدل در سمت کاریزمای روحانی چغر خود قرار خواهد گرفت تا بتواند از حاشیه به متن برگشته و نقش از دست رفته خود را احیا کند.

کهگیلویه و منابع انسانی پر بسامدش در این هشت سال بیش از هر چیز از قرار گرفتن در گوشه رینگ و در حاشیه بودن، به چنان سطحی از ستوه و خستگی رسیده است که بتواند از تمام دیوارهای اختلاف و تضاد عبور کرده و خود را در زیر بیرق سید محمد موحد سامان ببخشند و با او دوباره، به یاسوج، تهران و اهواز لشکرکشی کند.

اما انچه که فردا های بویراحمد و دنا را برای مردمش شوم تر، ترسناک تر و سیاه تر از امروز می کند تصور حضور غلام محمد زارعی در بین غلامرضا تاجگردون و سید محمد موحد در مجلس یازدهم می باشد.

ترکیبی از مجمع نمایندگان استان که حتی تصورش، تن مسافران پرواز هواپیمایی آسمان را در قبر می لرزاند.

ترکیبی که حضورش در مخیله بویراحمد و دنا، جوانان بسیاری را به مهاجرت از این شهر و دیار قانع می سازد.

ترکیبی که تصورش عزت و غرور بویراحمد و دنا را به اتش کشانده و بر چهار گوشه جغرافیایی این سرزمین به دست بادها خواهد سپرد.

پس بویراحمد و دنا باید به دار آویزد فکر و ذهنی را، که اینچنین نقشه شومی برایش نسخه کرده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.