کد خبر : 7111
تاریخ انتشار : یکشنبه 10 اکتبر 2021 - 21:13

گزارش گفتن نگین از اولین نشست خبری استاندار جدید کهگیلویه وبویراحمد ؛

نشست صمیمی اولین استاندار دولت سیزدهم در کهگیلویه و بویراحمد با اصحاب رسانه/سیاست دولت تغییر و تحول در معیشت مردم استان است/نیروهای ارزشی، جهادی، دست پاک و مردمی که دنبال مال اندوزی نباشند برای مدیریت های استان انتخاب خواهند شد/به نقد رسانه ها نیازمندم و از مدیران هم می خواهم نسبت به نقد رسانه ها صبور باشند/ کسی حق مواخذه خبرنگاران را ندارد/مستقل عمل میکنم و برای مسائل استان اختیارم دست هیچ کس نیست/

نشست صمیمی اولین استاندار دولت سیزدهم در کهگیلویه و بویراحمد با اصحاب رسانه/سیاست دولت تغییر و تحول در معیشت مردم استان است/نیروهای ارزشی، جهادی، دست پاک و مردمی که دنبال مال اندوزی نباشند برای مدیریت های استان انتخاب خواهند شد/به نقد رسانه ها نیازمندم و از مدیران هم می خواهم نسبت به نقد رسانه ها صبور باشند/ کسی حق مواخذه خبرنگاران را ندارد/مستقل عمل میکنم و برای مسائل استان اختیارم دست هیچ کس نیست/
همه مردم استان مستحق خدمت هستند و نباید هیچ کوتاهی صورت بگیرد و جو استان باید به سمت کار و اشتغال برود و به سمت و سوی سیاست زدگی سوق داده نشود.

سید علی احمدزاده اولین استاندار دولت سیزدهم در کهگیلویه و بویراحمد عصر امروز در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه دیدار کرد.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد،سید علی احمدزاده در این نشست یکی از موانع کاری برای سرمایه گذاری در استان را نداشتن آگاهی لازم از تاثیرات و پیامدهای حضور سرمایه گذاران در منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: در کنار ایجاد بنگاه های زودبازده باید نگاه آینده نگرانه تری در خصوص سرمایه گذاری های بزرگ و درازمدت داشته باشند.
وی ادامه داد: مشکل بزرگ در استان بحث اشتغال است که در این زمینه باید بستری فراهم شود تا سرمایه گذار با خیالی آسوده در استان سرمایه گذاری کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نگاه باید کارکردی باشد و از سرمایه گذار حمایت کنیم زیرا زمانی که سرمایه گذار در استان احساس ناامنی کند دیگر حاضر به سرمایه گذاری نیست.
احمد زاده گفت: سیاست دولت تغییر و تحول در معیشت مردم استان است که باید درآمد پایدار ایجاد کرد و به سمت ایجاد صنایع بزرگ گام برداریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گریزی هم به انتخاب مدیران و نیروهای ارزشی توانمند زد و افزود؛ نیروهای ارزشی، جهادی، دست پاک و مردمی برای مدیریت های استان انتخاب خواهند شد که دولت را قبول داشته باشند و به دنبال مال اندوزی نباشند.
وی ادامه داد: افرادی که مقبولیت عام داشته و حتی الامکان از خانواده ایثارگران یا شهدا باشند در مدیریت های استان بکار گرفته می شوند .
استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت؛ به دنبال افرادی هستیم که کارامد تر باشند و ترجیحا از نیروهای کارآمد درون استانی استفاده خواهد شد.

اولین استاندار دولت سیزدهم در کهگیلویه و بویراحمد با محکوم کردن طایفه گرایی در انتصابات تاکید کرد؛ به طایفه گرایی اعتقادی ندارم و انتخاب مدیران در کهگیلویه و بویراحمد طایفه ای نخواهد بود ،ملاک نیروهای ارزشی و جمعی کارآمد اساس کار خواهد بود تا در فضایی آرام زمینه اشتغال و توسعه استان فراهم شود.
احمدزاده ادامه داد: از جریان های مخالف دولت نیز نیرو انتخاب می شود و نیروهای جوان و میانسال در مدیریت ها گماشته خواهند شد و همه مناطق استان در انتخاب مدیران دیده خواهند شد و باید رسانه ها هم کمک کنند تا مدیران به حاشیه نروند.

سید علی احمدزاده در جواب انتقاد اصحاب رسانه به عدم انتقاد پذیری بعضی از مدیران و به دادگاه کشیدن رسانه ها گفت؛ من به نقد رسانه ها نیازمندم، رسانه ها قشری هستند که دنبال مسائل مادی نیستند و رشد و ترقی جامعه مد نظر آن هاست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد؛ عمده نظرات رسانه ها در کارهای بنده استفاده خواهد شد و با کمک خبرنگاران به دور از حاشیه استان رشد خواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فضای استان را به سمت سیاست زدگی نبرید و کمک کنید تا برای مردم کار انجام شود و جو به سمت اشتغال و کار پیش برود افزود: از مدیران و دستگاه های اجرایی می خواهم نسبت به نقد رسانه ها که صدا و دغدغه مردمی است صبور باشند.
وی همچنین گفت:رسانه ها زبان مردم هستند و هرجا بخواهید علیه مسئولان فریاد بزنید و کسی حق مواخذه خبرنگاران را ندارد ولی از رسانه ها می خواهم در نقد مدیران انصاف داشته باشند.
اتمام و بهره برداری از طرح های نیمه تمام اولویت دولت
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: اتمام و بهره برداری از طرح های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد در بخش های مختلف از جمله در حوزه آب، پتروشیمی، راه، صنعت و سدهای در حال ساخت استان از اولویت های مهم دولت است.
وی ادامه داد: در سفر اخیر ریاست جمهوری ۲۱۷ طرح زیربنایی، زیرساختی و توسعه محور برای عبور از محرومیت ها و توسعه متوازن کهگیلویه وبویراحمد به تصویب رسیده است که در این باره به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای مردم این منطقه هستیم.
احمدزاده بیان کرد: پتروشیمی دوم گچساران در حال اجراست و اجرای پتروشیمی سوم نیز آغاز خواهد شد. همچنین پیشنهاد تاسیس پترو پالایشگاه در استان داده شده و به دنبال این هستیم سهم استان در زمینه های پتروشیمی گرفته شود.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: یکی از مشکلات موجود برای فعالیت سرمایه گذارها در استان بحث تردد است که می طلبد در شهر یاسوج حداقل ۲ بار در روز پرواز وجود داشته باشد.
وی عنوان کرد: باید فرودگاه دهدشت نیز ایجاد شود و در گچساران نیز پرواز شب صورت گیرد تا شاهد رونق هر چه بیشتر استان بشیم.

اولین استاندار دولت سیزدهم در استان در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه مستقل عمل میکنم و اختیارم دست هیچ کس نیست اظهار کرد؛ برای مسائل استان اختیارم دست هیچ کس نیست و درست است که نمایندگان به مردم قول خدمت داده اند و من با ان ها تعامل خواهم داشت.

احمدزاده ادامه داد: همه مردم استان مستحق خدمت هستند و نباید هیچ کوتاهی صورت بگیرد و جو استان باید به سمت کار و اشتغال برود و به سمت و سوی سیاست زدگی سوق داده نشود.

احمدزاده با اشاره به سفر اخیر خود به روستای سیلاب و کلوار مارگون، اظهار داشت: از سازمان جهاد کشاورزی استان خواسته شده شبکه آبرسانی برای باغات در این روستا ایجاد کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: باید با ارائه تسهیلات به مردم در زمینه های پرورش دام و طیور، صنایع دستی و هر انچه که این روستا و دیگر روستاهای استان ظرفیت دارند اشتغالزایی کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به احیاء کارخانه قند یاسوج هم گریزی زد و افزود؛ امروز در شورای تامین استان موضوع کارخانه قند یاسوج مطرح شد که این کارخانه راکد قند یاسوج به ستاد اجرایی فرمان امام واگذار شده است.
وی ادامه داد؛ هیات مدیره این کارخانه به زودی انتخاب می شود تا هر چه سریع تر کارگران به سر کار خود برگردند.
وی همچنین گفت: ۵۱ درصد سهام این کارخانه متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ه) است و ستاد اجرایی سه نفر از پنج نفر هیات مدیره را انتخاب خواهد کرد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.