مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

نصایح دلسوزانه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج به منتخبان جدید شهر مادوان/ وارد جنگ و دعوا و طایفه‌بازی نشوید/ انتقاد به سرنوشت کنده کاری های طولانی مدت فاضلاب و پایه برقی که نزدیک به ۲ ماه روی زمین افتاده !

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج خطاب به منتخبان مردم مادوان در شورا گفت: وارد جنگ و دعوا و طایفه‌ بازی نشوید.

به گزارش گفتن نگین از مرکز کهگیلویه و بویراحمد، اعضای شورای اسلامی جدید شهر مادوان با آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان در این نشست اظهار کرد: کسانی که منتخب شورای شهر و روستا می‌شوند باید به وعده‌های خود عمل کنند تا اعتماد مردم جلب شود.

حسینی گفت: با یک مدیریت مدیرانه وحکیمانه و البته دلسوزانه باید به مردم خدمت کنید زیرا بر این اساس مردم به شما رای دادند و انتخاب کردند و حتی در لحظات سخت باید از جیب خود هم برای مردم و شهر هزینه کنید.

وی ادامه داد: شهر مادوان مشکلات زیادی دارد کوچه‌ها، نبود و کمبود فضای سبز، ضعف در فضاهای فرهنگی و مذهبی مثل کتابخانه‌ها و مساجد و حسینیه‌ها که باید نقشه جامع این شهر از قبل شکل می گرفت و اکنون به شدت در فضای آموزشی مادوان در مضیقه است.

امام جمعه یاسوج با بیان این که مشکلات مادوان کم نیست و احتیاج به کار و زحمت و دوندگی دارد افزود: باید کار و دوندگی و تلاش شود و باید برنامه‌ریزی کرد، برنامه ریزی هم باید در یک چارچوب مشخص نقشه جامع فرهنگی، اجتماعی و عمرانی باشد.

حسینی گفت: باید بر اساس جمعیت و تصاویر هوایی کوچه‌ها اصلاح شده و جداول ساماندهی شود تا مادوان از این وضعیت خارج گردد.

وی خطاب به اعضای منتخب شورای شهر مادوان گفت: حالا که شما انتخاب شده‌اید باید یک شهردار توانمند و دانا و شهرداری که تخصص عمران و شهرداری داشته باشد انتخاب کنید تا کار را پیش ببرد چرا که اگر کار حکیمانه، دلسوزانه و تخصصی باشد حتما موفق می‌شوید.

نماینده ولی‌فقیه به اعضای منتخب شواری شهر مادوان گفت: اگر بحث سهم خواهی، طایفه گرایی و گروه گرایی را وارد جمع خودتان کردید فقط با آبروی خودتان بازی می‌کنید و مشکلات مردم بیشتر می‌شود و لذا باید مواظب باشید.

وی افزود: اگر بگویید فلان شخص به ما رای داده، فلان طایفه به من رای داده و من باید آنها را وارد بدنه شهرداری کنم چنین تفکری بلای جان شهرداری و شهر می‌شود که باید مراقب باشید.

حسینی گفت: دنبال کار و تلاش و برنامه ریزی بروید اگر در جاهایی هم سلیقه‌ها متفاوت بود باید مراقب باشید که مردم و شهر آسیب نبینند.

امام جمعه یاسوج گفت: برنامه ای طراحی کنید و طبق برنامه پیش بروید، سلیقه‌ای کار نکنید، سلیقه ای و بدون برنامه عمل کردن منجر به فشل شدن و رها کردن شهر و منطقه می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: شورای شهر بودن مسئولیت خوب و ارزشمندی است اما به شرط ها و شروط ها؛ جنگ و دعوا بر سر شورای شهر کم نیست، بگیر و ببند هم در این کار کم نیست همانطور که می شنویم در فلان جا شورای شهر چنین کرد و دستگیر شدند و فلان جا چنان کرد و به زندان رفتند که اگر رعایت نشود خدایی ناکرده منجر به چنین سرنوشتی می‌شود.

وی گفت: اگر با برنامه پیش بروید و برنامه‌ها تخصصی باشد انتخاب شهردار تخصصی باشد و یک آدم توانمند بیاورید و در جایی که شهرداری نیروی تخصصی نیاز داشته باشد نیروی تخصصی بیاورید قطعا موفق عمل می‌کنید ولی اگر بدون برنامه باشید و سهم خواهی باشد و بکارگیری نیروها در شهرداری تخصصی نباشد و نیروی خدماتی در قسمت اداری به کار گرفته شود و بالعکس سرنوشت یک شهر به روستا شدن منتهی می‌شود.

وی با انتقاد از برخی کم کاری‌ها گفت: جاهایی که برای فاضلاب کنده‌کاری می‌کنند یا فرض کنید ستون برق در جایی افتاده سریعا ترمیم شود در حالی که نزدیک به دو ماه است در یکی از بلوارهای همین شهر یک ستون برق افتاده و هنوز تکان نخورده، سوال این است که چرا باید چنین وضعیتی داشته باشیم.

در این دیدار همچنین ولی الله شکوهی عضو جدید این شورا ضمن معرفی اعضای جدید گفت؛ الحمدوالله اعضای شورا افرادی صادق با روحیه جهادی و انقلابی هستندو همه پنج عضو در این دوره تنها دغدغه مان خدمت به مردم و رفع مشکلات شهر مادوان است.

شکوهی در ادامه گریزی به عدم امکانات رفاهی در این منطقه زد و افزود؛ متاسفانه شهر مادوان فاقد امکانات رفاهی و زیر ساخت های فرهنگی، ورزشی و مذهبی میباشد که امیدواریم در این دوره بتوانیم با کمک بقیه اعضاء و حمایت های ویژه نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان استانی بخشی از این مشکلات را برطرف کنیم.

عضو جدید شورای شهر مادوان ضمن انتقاد شدید از مشکل آب شرب مادوان گفت؛ یکی از خواسته های بحق مردم مادوان آب شرب می باشد که متاسفانه روزانه مردم با مشکل بی آبی روبرو میباشند.
عضو جدید شورای شهر مادوان به یکی از وعده های انتخاباتی خود اشاره ای کرد و افزود؛در نطق انتخاباتی خود یکی از وعده هایی که به مردم داده ام استقرار امام جماعت در این شهر بود، چرا که یقین داریم با استقرار امام جماعت در هر منطقه ای به لطف حضور و کارهای فرهنگی، مذهبی و پیگیر بودن وی بخشی از دغدغه های مردم رفع خواهد شد، که از نماینده محترم ولی فقیه در استان توقع داریم در صورت صلاحدید به این خواسته مردم شهر مادوان توجه ویژه داشته باشند.