مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

نماینده بویراحمد و دنا از اتصال مناطق سرآبتاوه ، سروک و تل خسرو به شبکه فاضلاب شهری یاسوج خبر داد

گــفتن نگــین/نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر سامانه خدمات الکترونیکی روستایی به نمایندگی از ۱۶ دفتر روستایی استان اظهار داشت: در سال ۹۸ با دوندگی زیاد موفق شدیم  در قانون بودجه امسال یک ردیف زا تحت عنوان توسعه شبکه فاضلاب شهر یاسوج  با هدف ایجاد شبکه در جنوب رودخانه  شامل روستاههای سروک ، تل خسرو ، سرابتاوه به عنوان شبکه متصل به فاضلاب  شهری یاسوج اختصاص دهیم

‌به گزارش گــفتن نگــین از یاسوج زارعی تصریح کرد: یکی از شاخص های توسعه یافتگی در شهرها و روستاهها  برخورداری از شبکه فاضلاب  است  که در این منطقه در اینده نزدیک  کلنگ زنی خواهد شد مطالعه انجام شده ،  کد اعتباری تصویب  و بودجه هم منظور  کردیم تا مردم بهرمند شود .

وی  گفت : بر این باور هستم که باید خدمت نزد مردم برود چرا که هر اندازه خدمات به مردم نزدیک تر باشد در وقت و هزینه مردم صرفه جویی خواهد سشد .

غلام محمد زارعی ضمن تقدیر از خدمات بنیاد مسکن استان بیان کرد : امیدواریم خدمات بنیاد مسکن که از جمله دستگاههای برخاسته از نظام انقلاب اسلامی است در همه زمینه ها تداوم داشته باشد .

زارعی گفت : یکی از اهداف نظام بویژه بنیاد مسکن این است که روستاهها در اولویت قرار گیرند ، روستاهها مهد تولید ، زندگی روستایی ، فرهنگ بومی ، توجه به اصالتهای فرهنگی است که اگر مورد توجه قرار گیرد تعطیل نخواهد شد و مهاجرت و حاشیه نشینی که هم اکنون مشکلات فراوانی را باعث شده بوجود نخواهد آمد .

وی در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر در برخی از نقاط شاهد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهها هستیم در همین مدت اخیر تعدادی از اهاله جلاله مراجعه و عنوان کردند بدلیل خدمات رسانی مطلوب همانند گاز رسانی و آبرسانی می خواهیم به صورت دسته جمعی به روستاهها باز گردیم که من به فرماندار بویراحمد تاکید کردم  در همه زمینه ها با آنان همکاری شود .

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت : در حوزه سر رود جنوبی ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر زندگی می کنند ، شاید کمتر کسی فکر کند که دروستای سرابتاوه بالغ بر ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که همین باعث شده است این روستا عنوان بزرگترین روستای کشور را بخود اختصاص دهد و همین امر وظایف ما را نسبت به این عزیزان بیشتر می کند .

غلام محمد زارعی گفت : در سالهای اخیر در بحث آب آشامیدنی که از مهمترین معضلات منطقه بود و در دسترسی مردم به آب آشامیدنی مشکلات فراوانی وجود داشت که به همت مسئولین این مشکلات به حداقل رسیده است .

زارعی اضافه کرد : عمده شبکه برق در این مناطق یا فرسوده بودند یا در معرض تخریب بودند الحمدالله شبکه ها  اصلاح شدهاست که باز هم باید تلاش کنیم ، بخش زیادی از بهسازی و زیر سازی آسفالت این مناطق انجام شده و بخش زیادی را در برنامه داریم .

وی خاطرنشان کرد: من در همین جا قول دادم معادل دو میلیارد تومان قیر مصرفی بگیریم و در اختیار شورای روستاههای این حوزه قرار دهیم که زیر سازی و روکش پس از مساعد شدن هوا عملیات اجرایی شروع شود ، متاسفانه بخش زیادی از هزینه هایی که در این حوزره انجام شد بدلیل انجام کار در زمان نامناسب  یا تخریب شده است یا در حال تخریب است .

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت : متاسفانه در حال حاضر بخش اعظمی از هزینه های دستگاهها صرف هزینه های جاری می شود در صورتیکه در کشور های توسعه یافته هزینه های جاری کمتر از هزینه های عمرانی است اما در ایران رقم هزینه های جاری ۷۰ به  ۳۰ است که مانع از توسعه می شود.