کد خبر : 87
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 می 2019 - 23:04

واکنش تند روابط عمومی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به شکسته شدن حریم مقدس دانشگاه و آلوده شدن به مطرب گری و رقاصی روزهای اخیر در دانشگاه یاسوج

واکنش تند روابط عمومی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به شکسته شدن حریم مقدس دانشگاه و آلوده شدن به مطرب گری و رقاصی روزهای اخیر در دانشگاه یاسوج

گــفتن نگـــین/روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با صدور بيانيه‌اي ضمن محكوم كردن شکسته شدن حریم مقدس دانشگاه و آلوده شدن به مطرب گری و رقاصی آن هم به صورت مختلط هشدار داده است كه اجازه داده نمی شود عده‌اي درمحيط مقدس دانشگاه با لگد مال کردن فرهنگ اسلامی به اهداف خود

گــفتن نگـــین/روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با صدور بيانيه‌اي ضمن محكوم كردن شکسته شدن حریم مقدس دانشگاه و آلوده شدن به مطرب گری و رقاصی آن هم به صورت مختلط هشدار داده است كه اجازه داده نمی شود عده‌اي درمحيط مقدس دانشگاه با لگد مال کردن فرهنگ اسلامی به اهداف خود دست يابند.

به گزارش ‌گــفتن نگــین در این بیانیه آمده است؛

“به نام خدا”
در روزهاي اخير فضاي مقدس و اسلامی نهادی که سرای علم آموزی است و در اسلام جایگاه ویژه ای دارد آلوده به گناه شده است .
در این بیانیه اتفاقات اخیرجشن اقوام در دانشگاه یاسوج را مایه نگرانی از هدف و مسیر دانشگاه دانسته و بیان کرده است : این امر موجب ناراحتی همگان به خصوص مردم دلیر ، انقلابی ، ولایت مدار و همیشه در صحنه استان شده است.

اضافه شده است کسانی که این عمل پلید و به دور از شان انسانی و اسلامی را ایجاد کرده اند حرمت انساني را نيزمورد حمله قرار داده اند.
روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه شجاعت ، ولایت مداری،شهادت طلبی ، ایثار ، شجاعت و حضور همیشه در صحنه های مختلف از نماد های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد به شدت این عمل غیره شرعی و رقاصی مختلط در دانشگاه یاسوج را محکوم کرده است.

همچنین آمده است: دانشگاه باید آینده ساز باشد تا بتوانند نقش برجسته خود را در جامعه ایفا کنند نه اینکه محل و مطرب خانه ای برای انجام عملی گناه در فضایی مقدس باشد.

در این بیانیه تاکید شده است :
دانشگاه باید به موضوع مهم سلامت با تعریف جامع آن (سلامت جسم، روان و سلامت اجتماعی- معنوی) بپردازد و سلامت را از اصلی­ ترین معیارهای جوامع پیشرفته تلقی کند
.
در بیانیه روابط عمومی و تبلیغات سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با تاکید به سخنان مقام معظم رهبری دامت برکاته گفته شده است : به علم اهمیت دهید. کلید اصلى بازکردن قفل هاى گوناگون، اهمیت‏ دادن به علم است. البته در کنار آن، این امر بدیهى را هم باید در نظر داشته باشید که علم و عالم، همان قدر که مى‏توانند مفید باشند، می‏توانند مضر هم باشند.
اگر کسى که علم در وجود او هست، تقوا و پرهیزگارى و امانت و صداقت در او نباشد، می ‏تواند موجود مضرى باشد، می تواند علیه کشور و مصالح کشور، علم خودش را مورد استفاده قرار دهد.
بنابراین، در کنار علم، فرهنگ و تزکیه و اخلاق و معنویت هم لازم است، در این هیچ شبهه نکنید. حرکتهایى (را) که (برخى) انجام مى‏ دهند براى این‏که محیط دانشگاه و دانشجو را محیط بى‏ دینى و بى ‏معنویتى کنند، به نظر من گرچه یک مقدارش از روى غفلت است، اما یک مقدارش هم حساب‏ شده است.( مقام معظم رهبری)

همچنین با بیان فرازی از امام خمینی (ره ) آورده است :یکی از انتظارات امام خمینی (ره) در بعد انسان سازی از دانشجویان ، تزکیه نفس است ، شاید بتوان این امر را بدین صورت تعبیر نمود که دانشجو با توجه به رسالتی که در جامعه بر عهده دارد ، ضروری است در مرحله نخست درون را بنگرد و نفس خویش را مهار کند . گو اینکه نفس به اسب سرکشی می ماند که موجب هلاکت انسان می شود . لذا که حضرت امام (ره) خطاب به دانشجویان می فرمایند :کوشش کنید که هر قدمی که برای علم بر می دارید ، برای عمل ظاهری و برای اعمال باطنی ، ایجاد تقوی در خودتان ، ایجاد استقامت ، امانت در خودتان بکنید که وقتی از دانشگاه ان شاً الله بیرون می آیید یک انسانی باشید که هم معلومات داشته باشید و هم امانت دار باشید ….. نفس خود را مهار کرده باشید .»

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.