مرداد ۲۶, ۱۴۰۱

گـــــــفتن نگـــــــین

پایــــگاه اخــــبار روز

پیش‌بینی حضور 2000 دانشجوی کهگیلویه و بویراحمدی در سفر اربعین

شهرام مهدوی‌مطلق دبیر ستاد اربعین دانشجویی دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال استقبال و مشارکت دانشجویان در رستاخیز پیاده‌روی اربعین در مقایسه با سنوات گذشته بیشتر و بی‌نظیر بوده است.

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی گفتن نگین/
شهرام مهدوی‌مطلق دبیر ستاد اربعین دانشجویی دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال استقبال و مشارکت دانشجویان در رستاخیز پیاده‌روی اربعین در مقایسه با سنوات گذشته بیشتر و بی‌نظیر بوده است.

به گزارش گفتن نگین از یاسوج مهدوی مطلق افزود: با توجه به تسهیلات ایجاد شده در سفر دانشجویان به اربعین و خصوصاً همکاری قابل‌تحسین مدیران دانشگاه‌ها و مراکز عالی استان و همچنین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اقدامات و برپایی موکب‌های دانشجویی در دانشگاه توسط بسیج دانشجویی دانشگاه استقبال پرشور و شعوری را از ثبت‌نام و حرکت دانشجویان در این سفر معنوی را شاهد هستیم.

وی تأکید کرد: اهتمام جدی مدیران معاونین فرهنگی و آموزشی دانشگاه‌ها، اساتید و همکاری تشکل‌های دانشجویی و دفاتر نهاد، معاونت وظیفه عمومی ناجا، در تحقق این مهم مؤثر بوده است و به‌ نوبه خود از همه این بزرگواران سپاسگزاری می‌نماییم.

مهدوی تاکید کرد: میزان تسهیلاتی که در دانشگاه‌های استان برای حضور دانشجویان در ستاد اربعین لحاظ شد و مدیران محترم دانشگاه‌ها اعمال کردند بیش از متوسط کشور بوده است.

دبیر ستاد اربعین دانشجویی استان تصریح کرد: طبق گزارش‌های رسیده تاکنون بیش از هزار نفر از دانشجویان دانشگاه‌های  استان راهی سفر اربعین شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود حداقل دو برابر سال گذشته، چیزی  بالغ‌ بر 2 هزار نفر دانشجوی دانشگاه‌های استان در این سفر معنوی حضور یابند و این تعداد فقط کسانی هستند که از طریق سامانه‌های مشمولین و دانشگاهی ثبت‌نام‌شده‌اند و یا احیاناً کاروانی اعزام‌شده‌اند و قطعاً تعداد قابل‌توجهی هم که نیازی به تعهد نداشتند به‌ صورت فردی و خارج از سامانه‌های ثبت دانشجویی حضور دارند که آماری دقیقی نداریم ،اما حداقل به همین اندازه و حتی بیشتر نیز حضور دارند.

مهدوی گفت: حضور دانشجویان در سفر معنوی مثل سایر حضورهای دانشجویی تأثیرات خاص خود را دارد که اقتضای سند جوانی و روحیه دانشجویی و توام با آگاهی و بصیرت مضاعفی است.