کد خبر : 2467
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 دسامبر 2019 - 5:44

در ادامه تحرکات انتخاباتی؛

کنایه های تند‌ شاپور رمضانی به نماینده بویراحمد و دنا در دیدار با مردم کالوس

کنایه های تند‌ شاپور رمضانی به نماینده بویراحمد و دنا در دیدار با مردم کالوس
حتی اگر کسی دزد بود جوانمردی هم می‌کرد، مال مردم را ناجوانمردانه نمی‌خورد، در جایی که لازم بود حتی جان خود را فدا می‌کردند، کالایی و مال و اموالی که قابل خرید و فروش باشد نداشتند اما جوانمردی‌شان را نمی‌فروختند.

گفتن نگین

شاپور رمضانی استاد دانشگاه یاسوج در نشستی با اقشار مختلف مردم که در منطقه کالوس شهرستان بویراحمد برگزار شد، به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

 

وی در ابتدای سخنانش با بیان اینکه جامعه بشری به دنبال رشد و تکامل است، گفت: این رشد و تکامل از بدو تولد وجود دارد.
رمضانی بیان کرد: حرکت انسان همواره به سمت تعالی است و اگر خود را با پیشینیان مقایسه کنیم خواهیم دید در مسیر حرکت تکامل بشریت هستیم

رمضانی تصریح کرد: برای رسیدن به مرحله تکامل می‌بایست رشد کنیم و برای رسیدن به این رشد نیاز هست که در زندگی تغییراتی ایجاد کنیم، لذا تغییر و رشد کلماتی هستند که همواره کنار هم هستند و از هم جدایی ناپذیرند.

وی با ابراز اینکه پیش نیاز هر رشدی استفاده از اشتباهات گذشته و استفاده از پیشرفت‌های گذشته و نقطه‌های مثبت گذشته است، گفت: ما زمانی رشد می‌کنیم که مسیری را در زندگی تغییر دهیم، اما تغییر به سادگی اتفاق نمی‌افتد این تغییر مسیر تدریجی دارد که باید تداوم و تحمل در مسیر داشته باشیم.

رمضانی بیان کرد: اما سوالی که باید از خود بپرسیم این است که چرا باید در مسیری که هستیم تغییر ایجاد کنیم؟ و سؤال بعد این است که چه چیزی را باید تغییر دهیم؟ آیا این تغییری که خواهان آن هستم مرا به بهتر شدن جامعه خواهد رساند؟

رمضانی افزود: پس باید بلند شویم و اعلام کنیم که از چه ناراحت هستیم و چه چیزی ما را راضی می‌کند و برای آنکه تغییر را ایجاد کنیم یا جهت تغییر را مشخص کنیم ما نیازمند یک هدف هستیم تا در جهت آن مسیر حرکت کنیم.

رمضانی در ادامه سخنانش گفت: هدف ما اعتلای سرزمینمان ایران است، دنبال این هستیم که زندگی‌مان پر از آرامش باشد دنبال این هستیم که خودمان و فرزندانمان شاد باشند. دنبال این هستیم که همه اقشار جامعه و خانمان ما زندگی بدون غصه، کمبود و پریشانی داشته باشند، زندگی حداقلی با رفاه داشته باشند.

رمضانی با اشاره به اینکه باید به پاسخگو بودن مدیران برسیم تصریح کرد: دنبال این هستیم که مدیران و نمایندگان ما عدالت محور و پاسخگو باشند تا مردم کمتر حسرت بخورند و آرزوهایشان برآورده شود، به دنبال فردایی بهتر باشیم و برای حرکت در این مسیر باید مدیران و نمایندگانی داشته باشیم که در مرحله اول صداقت داشته باشند، هدفشان خدمت به مردم و حرکتشان برای مردم باشد و برای مسیر و هدفی که حرکت می‌کنند کیسه‌ای ندوخته باشند.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال کسانی نیستیم که به فکر مافیای اطرافشان باشند و در کنار حرفهایشان برای کشور مطامعی برای اطرفیان داشته باشند.

رمضانی با بیان اینکه نماینده باید شجاعت در کنار ایستادن کنار مردم را داشته باشد افزود: هیچ چیزی نباید نماینده را از مردم جدا کند، با عزت و احساسات مردم بازی نکنند، به اعتماد مردم احترام بگذارد.

رمضانی تلویحاً با اشاره به اینکه خصایص معنوی ارزشمندی بیشتری دارد گفت: در همین روستا یا روستاهای دیگر و در جای جای این شهرستان بودند مردمانی هستند که شاید تمام دارایی‌شان قیمت یک پراید نمی‌شد اما وقتی اسمشان می‌آمد به احترامشان تعظیم می‌کردیم، مردم به آنها اعتماد می‌کردند و آنها مقابل اعتماد مردم سر تعظیم فرو می‌آوردند.

رمضانی اینگونه ادامه داد: آن زمان اگر کسی زیر قولش می‌زد رسوا می‌شد و برای مردم ارزشی نداشت، ما در یک جامعه عشیره‌ای زندگی می‌کنیم و در این جامعه بزرگ شده‌ایم همه می دانیم چه چیزی برای ما ارزش بود، اعتماد برای آنها خط قرمز بود، حتی فقر خط قرمز مردم آن زمان نبود. کسانی را داشتیم که فقیر بودند ولی روی پیمان خود می‌ایستادند.

وی گفت: حتی اگر کسی دزد بود جوانمردی هم می‌کرد، مال مردم را ناجوانمردانه نمی‌خورد، در جایی که لازم بود حتی جان خود را فدا می‌کردند، کالایی و مال و اموالی که قابل خرید و فروش باشد نداشتند اما جوانمردی‌شان را نمی‌فروختند.

رمضانی تشریح کرد: اما در جامعه امروزی عده‌ای وجود دارند که اعتماد و پیمان مردم را قابل خرید و فروش می‌دانند، من این را توهین و بی احترامی به عزت مردم می دانم، مردم نیازی به بوسیدن، تعظیم کردن و شرکت در مراسمات فاتحه ندارند، این‌ها روش‌های دزدی مدرن است که عزت مردم را زیر سؤال می‌برد.

رمضانی در ادامه سخنانش مثالی زد: اگر فردی مبلغی را از دست دهد یک ماه یا دو ماه ناراحت می‌شود، اما اگر کسی به شما بی حرمتی کند، کلک بزند و روی پیمان خودش نایستد و از احساسات مردم به اسم مصالح مملکت و شهر سوء استفاده کند، شما آن را هیچ وقت فراموش نمی‌کنید چون حرمت، عزت و شرافت شما قابل خرید و فروش نیست.

وی افزود: بدترین نوع بی احترامی این است که از اعتماد مردم سوء استفاده شود همه مردم ما شریف هستند و همه با شرافت هستند اگر مسافری شب را در منزل شما در این روستا می‌ماند، چنانچه قصد پرداخت وجهی در مقابل اقامت در منزل شما را داشت شما آن را بدترین بی احترامی به خود می‌دانستید، اما مردم عزیز این وضعیت امروز جامعه ماست که همه می‌بینید که چه بازی‌هایی با ما نمی‌شود؟ چه بازی‌هایی که با ما شد!

این استاد دانشگاه ابراز کرد: من از خودم می‌پرسم آیا این وضع قابل تغییر هست و من به عنوان فرزند شما که در این مسبر قدم برمی دارم چه کالایی دارم به شما عرضه کنم و دست آخر می‌خواهم چه چیزی را تغییر دهم؟

رمضانی تصریح کرد: اگر از میان مردم و برای مردم و مملکت و عزت آنها با صداقت بلند شویم و نه برای اطرافیان خودمان، می‌شود وضعیت را تغییر داد، افلاطون می‌گوید سیاست مداران از زیر درخت گردو به عمل نیامدند ما آنها را انتخاب کردیم، ما آنها را پرورش دادیم و ما به آنها جایگاه دادیم.

رمضانی بیان کرد: پس بیایید کمک کنید که نحوه انتخاب ما از عزت خودمان شروع شود و نگذارید با انتخاب مدیران یا نمایندگانی اول عزت خودمان را زیر سؤال ببریم.

رمضانی گفت: من در این مسیر بدون پول اما با صداقت آمده‌ام تا به عزت، اعتماد و شرافت مردمم بی احترامی نکنند و می‌خواهم در این مسیر اعتماد مردمم را با اعتماد پاسخ بدهم می‌خواهم، صدای رسای شما باشد و می‌خواهم صدایم و سخنم حرف دل شما باشد.
رمضانی تشریح کرد: فرزند این سرزمین، فرزند ایران و فرزند بویراحمد هستم و می‌خواهم از بین مردم بلند شوم و برای این مردم و همواره سر عهدی که به شما داده‌ام در هر شرایطی خواهم ماند.

در پایان این جلسه یکی از حاضرین سوالی مبنی بر اینکه آیا راست است که شما بنفع یکی از کاندیداها کنار می‌روید گفت: رمضانی گفت «چه قولی می‌توانم بدهم که این کار را نکنم» همه صحبت‌های ما در امروز این بود که به اعتماد مردم ضربه نزنم، هیچ چیز جلودار بنده در این مسیر نیست، رأی بنده روز دوم اسفند ماه فقط و فقط شاپور رمضانی است، رأی شما کیست؟

رمضانی در رابطه با این سؤال گفت: این صحبتی که می‌شود که به نفع کسی کنار بروم تبلیغات شومی است و بی اخلاقی است که برخی دوستان راه می‌اندازند، اگر می‌خواستم برای کسی کنار بروم اصلاً ورود نمی‌کردم، اگر می‌خواستم به نفع آن فرد خاص کنار بروم دور قبل به همان فرد رأی می‌دادم. این یک بی اخلاقی است از طرف دوستانی که قافیه را باخته‌اند، نمایندگی هم می‌تواند شرافت و خدمت داشته باشد و هم منافع برای دوستان، اگر یک جمعی به من اعتماد نکنند کنار می‌روم اما اگر منافعی در ذهن ما باشد آنها را نمی‌توانیم از دست دهیم.

وی در انتها گفت: در لوداب هم که بودم باز همین حرف شما را به من زدند اگر می‌خواستم بنفع کسی کنار بروم برخوردهای گذشته من با دوستان به گونه دیگری بود، ولی صادقانه می گویم زندگی من را قبل و بعد از انتخابات مقایسه کنید من با تمام وجود آمدم و باز هم می گویم هیچ چیز جلودارمان نیست ولی با همین زبان صادقانه‌ای که خیلی‌ها با آن دروغ می گویند می گویم کنار شما و پشت شما هستیم و هیچ چیز نمی‌تواند این جریان را از مردم جدا کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 6 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۶
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مریم یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 10:07

تنها نماینده ای دیدم که با صداقت اومده جلو واقعا دکتر رمضانی. این جا رو که میگه رو خیلی دوس دارم بدون پول ولی باصداقت . کمتر کاندیدی این مورد مد نظرش بوده

اصلاحات . یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 9:53

درود بر اصلاح طلب واقعی …مردی نو اندیش و فرهیخته ی دانشگاهی ..استاد علم و شجاعت ..دکتر رمضانی

میثم قشقایی یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 9:51

درود بر مرد راستگو فهیم صیدالی. … انشالا که موفق و موید باشی دکتر جان

مهدی یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 9:49

درود بر دکتر رمضانی مرد شجاع و عدالت طلب که با تکیه بر علم و توانمندی و بر اساس صداقت پای بر این عرصه گذاشته. ..آمدن دکتر روزنه ای امید را در دل این مردم زنده کرد . ..درود بر مرد حقیقی

موسوی یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 9:22

کنایه رمضانی به شخص نبود به همه ی اونایی بود که با فاتحه خونی میخوان رای جمع کنن

لیلی جهانبین یکشنبه , 29 دسامبر 2019 - 9:15

پدیده این دوره انتخابات کسی نیست جز دکتر شاپور رمضانی