کد خبر : 685
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اکتبر 2019 - 0:19

علی صالحی

یادداشت ارسالی؛ استراتژی سید باقر موسوی برای انتخابات ۹۸

یادداشت ارسالی؛     استراتژی سید باقر موسوی برای انتخابات ۹۸

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی گفتن نگین (www.Goftan-nagin.ir) یادداشت سیاسی// ارسالی مخاطب؛ “علی صالحی” (مطلبی که می خوانید از یادداشت های ارسالی مخاطبین این پایگاه خبری است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید) گفتن

پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی گفتن نگین (www.Goftan-nagin.ir)

یادداشت سیاسی//
ارسالی مخاطب؛
“علی صالحی”
(مطلبی که می خوانید از یادداشت های ارسالی مخاطبین این پایگاه خبری است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید)

گفتن نگین،
هر آنچه از اتفاقات ۹۴ در خاطر اصلاح طلبان به یادگار ماند همان روزی بود که سید باقر بعد از رد صلاحیت میان حامیان خود در جاده شیراز حضور یافت و با یک نطق تاریخی و ماندگار همه اذهان را به دهه پر شور ۷۰ انداخت، همان دهه‌ای که اصلاحات به معنای حقیقی در صحن بویراحمد و دنا صف آرایی می‌کردند و بنیاد اصلاح طلبان ساخته شد، بعد از آن سالها تا کنون اصلاحات را بنام و برای سید باقر می‌دانند و می‌خواهند، شخصیتی که هنوز که هنوز است در قلوب خیلی از حامیانش ماندگار است.
سید باقر بعد از رد صلاحیتش با یک رویکرد منطقی و سیاسی به حمایت از غلام محمد زارعی راه بهارستان را برای هدایت خواه سد کرد و زارعی با پشت گرمی از سید باقر توانست به دور دوم بهارستان خود راه یابد، و اصلاحات را از افتادن نجات دهد.
حال در یک پلک زدن چهار سال می‌گذرد و دوباره اذهان جامعه باید با کلی اما و اگر خود را آماده‌ی انتخابات دوره یازدهم مجلس کنند.
سید باقر در قبل از شروع انتخابات ۹۸ با یک رویکرد به مراتب اصلاح طلبی‌تر به بویراحمد می‌آید و با سنجش و آمار مردم این حوزه اردوان ایزدپناه را برای آینده اصلاحات بر کاندیداتوری مجلس یازدهم آماده می‌کند، تا فضای برای حمایت قوی از اردوان ایزپناه در ساحت سیاست بویراحمد احداث شود، سید با این تصمیم خواست که هم برای اصلاحات تصمیم ساز شود و هم تدبیر خود را برای تعمیر موتور اصلاحات بکار ببندد.
تا آنجایکه بیش از حضور سید باقر در سرای بویراحمد حضور چهار گزینه از جریان اصلاحات برای کاندیداتوری مطرح می‌شود، که بعد از کمی حوصله فعالیت‌های محمد علی وکیلی با شورایاری‌های تهران و جلسات به احزاب دلیلی بر منتفی شدن حضور ایشان در انتخابات بویراحمد و دنا می‌رسد، که بعد از ایشان هم قوام فروزان قاضی بویراحمدی در پایتخت به تصمیمات سید باقر تمکین می‌کند و پشت سر سید باقر قرار می‌گیرد، ولی اینجاست که محمد بهرامی شهردار سابق یاسوج به طرح مسائلی از عقب رفتن پای نمی‌گذارد و باز هم با احتمالاتی خود را برای سومین حضور در انتخابات می‌سنجد.
حال باید دید، سید باقر چقدر می‌تواند در اقبال اردوان ایزدپناهمؤثر باشد و چقدر در فضای انتخابات بلخصوص جریان اصلاحات تأثیر بگذارد، هر چند که پیامد حضور ایزدپناه یعنی تغییری در رویکرد اصلاح طلبان ولی آیا این تغییر می‌تواند مانع موضع گیری بزرگان این جریان شود و یا هم فلسفه‌ای که هیچ وقت به واقعیت نپیوست یعنی اجماع بر روی یک کاندیدا امکان پذیر خواهد بود؟
این یاداشت در بخش دوم ادامه دارد …

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.